Czytasz
Na backstage’u Śląskiej sceny – Empik Music rusza z BEFORE/AFTER/NOW

Na backstage’u Śląskiej sceny – Empik Music rusza z BEFORE/AFTER/NOW

Spragnieni koncertów i imprez? W oczekiwaniu na start letniego sezonu Empik Music wypuszcza premierowy odcinek BEFORE/AFTER/NOW. W serii podcastów zaproszeni goście skupiają się na lokalnych scenach. W premierowym odcinku pod lupę bierzemy Śląsk. Ale to tylko pierwszy przystanek.

Legendy, które stawiały fundamenty śląskiej sceny muzycznej, nowe twarze, które będą decydować o jej przyszłości, organizatorki i aktywiści bez których kulturalna i rozrywka panorama miasta i regionu wiałaby pustką. Before-After-Now to szereg rozmów z tymi ludźmi i próba znalezienia odpowiedzi na pytanie: co sprawia, że Śląsk to tak wyjątkowy region pod względem muzycznym? – czytamy w opisie cyklu, który Empik Music współtworzy z Going.app i Miastem Katowice.

Jolka Sauer, weteranka katowickiej sceny koncertowo-imprezowej, rozpoczyna podróż przez historię Śląska widzianą przez pryzmat muzyki. Będzie nostalgicznie, ale nie tylko. Bo seria podcastów nie skupia się jedynie na tym, co było. Od anegdot i wspominek przechodzimy do analizy współczesności. Współczesności, w której odbija się przeszłość. Pierwsze bibki, koncerty, mniejsze inicjatywy i wielkie przedsięwzięcia – dla wszystkich znajdzie się tu miejsce.

W pierwszym odcinku Jolka pogada z 3 raperami, którzy budowali podwaliny pod rapową scenę regionu. O pionierskich czasach i przyszłości śląskiego hip-hopu opowiedzą: Joka z Kalibra 44, Rahim z Paktofoniki i nowy narybek QueQuality – Miszel. Przyszykujcie się na zakulisowe opowieści z pierwszych koncertów zaproszonych panów, historie o idolach i inspiracjach, a także porównanie sceny lat 90. z erą social media i soundcloud rapu.

W drugim odcinku przyjrzymy się festiwalowej rzeczywistości. Gdzie tkwi sekret idealnej imprezy? Jak sprawić, by przychodziły na nią tłumy? Wiedzą coś o tym organizatorzy Tauron Nowa Muzyka, OFF-a czy FEST Festival. Ten ostatni niedawno powrócił z mocarnym ogłoszeniem. Kultowy dla wielu OFF z kolei pod koniec kwietnia uraczył swoich fanów intrygującą wiadomością – podana została data tegorocznego wydarzenia. Czy pomiędzy 6 a 8 sierpnia będziemy się bawić w Dolinie Trzech Stawów? Post na pewno rozbudził apetyt. Z kolei na Facebooku Taurona organizatorzy zapewnili, że „obserwują sytuację i są przygotowani na organizację festiwalu z uwzględnieniem adekwatnych obostrzeń”. Trzymamy kciuki!

Oczekiwanie na spotkanie w realu umili nam dostępny niedługo drugi odcinek BEFORE/AFTER/NOW Festiwalowa stolica Polski – jak stworzyć wydarzenie, na które zawsze wraca się z radością.

Sprawdź też

Wszystkie odcinki dostępne w aplikacji Empik Music.  

Copyright © Going. 2020 • Wszelkie prawa zastrzeżone