Czytasz
Taylor Swift przekazuje szczodre darowizny do banków żywności

Taylor Swift przekazuje szczodre darowizny do banków żywności

Taylor Swift Najbardziej wpływowi muzycy

Popularna trasa koncertowa The Eras Tour trwa w najlepsze, a to przekłada się nie tylko na coraz lepsze przychody dla Taylor, ale również na ogromne wsparcie dla banków żywności w miastach odwiedzanych przez artystkę. 

Akcja pomocy dla najuboższych 

O tym, że szósta trasa koncertowa Tylor Swift przeszła już do historii muzyki popularnej, wiadomo nie od dziś. Okazuje się jednak, że piosenkarka zadbała o to, żeby jej występy odbiły się szerokim echem nie tylko na płaszczyźnie muzycznej. Amerykańskie banki żywności informują, że gwiazda wspiera finansowo ich działalność w rejonach, w których występuje. 

Nikt nie krył swojego zdziwienia, kiedy pracownicy Arizona Food Bank Network otrzymali informację dotyczącą tego, że popularna wokalistka chce przekazać bardzo hojną darowiznę na cele charytatywne z okazji rozpoczęcia swojej trasy w owym stanie. Wsparcie Taylor pozwoliło organizacji na zakup ogromnej ilości żywności dla najuboższych obywateli. Jednak stan Arizona nie był jednym obszarem obdarowanym przez piosenkarkę. Działacze z Second Harvest of Silicon Valley również pochwalili się sporym prezentem od Swift, który umożliwi zorganizowanie pokarmu dla 500 000 osób miesięcznie na terenach objętych opieką banku. 

Dobro rośnie w siłę 

Kroki poczynione przez Taylor mają przełożenie nie tylko na promocję trwającej trasy koncertowej, ale przede wszystkim na zwiększanie ludzkiej świadomości wokół problemu głodu. Banki żywności w USA zmagają się z ogromnym problemem braku odpowiednich środków, czego nie ułatwia stale przybywająca ilość potrzebujących osób. Nie od dziś wiadomo, że światowe gwiazdy mają duży wpływ na swoich fanów, którzy często naśladują ich poczynania. Właśnie taką zależność można obserwować w przypadku szczodrości Taylor. 

Właściciele Second Harvest of Silicon Valley informują, że od momentu wpłynięcia darowizny od artystki, bank żywności odnotował wzrost datków o 43 procent w porównaniu z ubiegłym rokiem. Podobna sytuacja nastąpiła w przypadku Three Square Food Bank, którego pracownicy informują, że zarejestrowali nie tylko wzrost darowizn, ale również zwiększone zainteresowanie obywateli tą inicjatywą. 

Sprawdź też
3ERA Festival 2024

Anti-Hero, czyli Taylor Swift wspiera banki żywości

Amerykańskie media podają, że dotychczasowe darowizny piosenkarki nie były jednorazową akcją. Gwiazda popu zamierza wspierać lokalne banki żywności w każdym rejonie, który zostanie objęty trasą The Eras Tour. Wygląda na to, że misja Taylor nie polega tylko na obdarowywaniu ludzi dobrą muzyką. 

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone