Czytasz teraz
5 spektakli teatralnych, które możecie zobaczyć bez wychodzenia z domu
xx
Polecamy

5 spektakli teatralnych, które możecie zobaczyć bez wychodzenia z domu

Teatr

Mieliśmy w końcu zobaczyć głośnych „Innych Ludzi”, przypomnieć sobie „Apokalipsę” Borczucha i nadrobić „Księgi Jakubowe” w Teatrze Powszechnym. Kwarantanna pokrzyżowała nam plany, ale na szczęście część spektakli możemy oglądać online.

Aktualnie czas spędzamy głownie w mieszkaniu, z przerwą na samotny spacer opustoszałymi ulicami miasta. Po skończeniu obowiązków związanych z pracą, często pojawia się pytanie „no dobra, to co teraz?”. Mycie lodówki trzeci dzień z rzędu mija się z celem, dlatego staramy się dostarczać Wam jak najwięcej propozycji i rekomendacji na ten osobliwy czas. Tym razem przychodzimy z opcjami teatralnymi, które możemy zobaczyć bez wychodzenia z domu.

Burza reż. Krzysztof Warlikowski

Spektakl na teatralnych deskach pojawił się w 2003 roku, jednak nie stracił na swojej aktualności. Siedemnaście lat później, pytania o wartość cnoty czy dobra nadal padają, a narodowe traumy pozostają nieuleczone. Warlikowski wplata je w szekspirowski dramat, a my możemy obserwować jego ambiwalentne podejście do tego co nazywamy złem, a co dobrem.

Spektakl obejrzycie tutaj!

Oriana Fallaci reż. Ewa Błaszczyk

Premiera monodramu odbyła się w Teatrze Studio w 2017 roku i do dziś regularnie znajduje się w tamtejszym repertuarze. Wojna była w centrum zainteresowania Fallaci, bo jak mówiła – odsłaniała całą prawdę o ludziach. W tym przypadku także mamy z nią do czynienia, jednak w bardziej osobistym wymiarze. Monodram skupia się bowiem na liście do nienarodzonego dziecka, a więc jest obrazem silnych emocji i burzliwych przemyśleń kobiety.

Spektakl obejrzycie tutaj

Związek otwarty reż. Krystyna Janda

Spektakl zadebiutował w Och Teatrze w 2000 roku, a dziś zaliczany jest już do klasyków gatunku. W rolach głównych Krystyna Janda i Marek Kondrat, czyli aktorski crème de la crème . Komedia zrealizowana jest na podstawie dramatu włoskiego noblisty i skandalisty – Daria Fo oraz jego żony Franki Rame i w humorystyczny sposób przedstawia stereotypy dotyczące płci. Potrzebujesz chwili relaksu i zapomnienia? To opcja dla Ciebie.

Między nami dobrze jest reż. Grzegorz Jarzyna

Sztuka Jarzyny od lat przyciąga do TR-u tłumy ludzi. Zrealizowany na podstawie dramatu Doroty Masłowskiej spektakl jest tragikomicznym obrazem polskiej rzeczywistości. Z jednej strony mieszkańcy blokowisk w swoich ciasnych mieszkaniach i brakach pokoi, z drugiej – nowobogackie mieszczaństwo i ich powierzchowne życie. W internetowej wersji spektaklu możecie zobaczyć jeszcze wybitną Danutę Szaflarską.

Spektakl jest dostępny w zbiorach Ninateki.

Minimum reż. Michał Salwiński

Spektakl-eksperyment pojawił się wczoraj na kanale Teatru Powszechnego. Wśród mieszkańców warszawskiej Pragi ogłoszono casting do tego niecodziennego przedsięwzięcia, którego celem było ograniczenie posiadanych rzeczy do minimum. Chętna była tylko jedna osoba – Karolina. Najpierw wybrała najbardziej wartościowe/ważne dla niej przedmioty w mieszkaniu, a następnie aktorzy badali łączące ją z nimi relacje. Całkiem ciekawa pozycja.

W najbliższym czasie warto śledzić social media teatrów, które na bieżąco informują o pokazywanych w sieci spektaklach. Jeśli chcecie powrócić do nieco starszych tytułów – najlepszą opcją będzie Ninateka.

Pamiętajcie, że profilaktyka, higiena i przestrzeganie zasad w kontaktach międzyludzkich to teraz bardzo istotne sprawy. Poniżej przeklejamy Wam ważną informację:

– często i dokładnie myj ręce, używając mydła i wody

Zobacz również

– kiedy kaszlesz lub kichasz, zakrywaj usta i nos – najlepiej chusteczką lub rękawem.

– zachowaj co najmniej 1 metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

– unikaj dużych zgromadzeń i skupisk ludzkich. Stosuj się do zaleceń i komunikatów dotyczących przeciwdziałania koronawirusowi

Jeśli masz objawy lub kontakt z osobą zakażoną, powiadom o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną pod numerem 800-190-590.

Nie panikujcie, uważajcie!

Copyright © Going. 2024 • Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry strony