Czytasz
The Game Awards 2020, czyli sprawdzamy, co słychać w cyfrowym świecie

The Game Awards 2020, czyli sprawdzamy, co słychać w cyfrowym świecie

Kadr z gry "The Last of Us 2", mat. promocyjne

Grudzień to ważny miesiąc dla graczy – właśnie wtedy odbywa się podsumowujące rok The Game Awards, czyli w skrócie TGA. To okazja do nagrodzenia najlepszych tytułów, ale również prezentacji zwiastunów wyczekiwanych produkcji.

Gala The Game Awards to jedna z ważniejszych imprez w świecie gier. Tegoroczna edycja, jak wiele innych wydarzeń, musiała zmierzyć się z ograniczeniami wynikającymi z panującej na świecie pandemii. Mimo to, organizatorom udało się stworzyć event pełen atrakcji i mocnych momentów. Sama lista prezenterów i prezenterek robi niesamowite wrażenie, wśród ogłaszających nagrody znaleźli się chociażby: Keanu Revees, Christopher Nolan, Gal Gadot czy Stephen A. Smith.

Najlepsze gry 2020

Bezsprzecznym zwycięzcą gali została druga część The Last of Us zgarniająca nagrody w wielu kategoriach, w tym m. in. za: najlepszą grę roku, scenariusz, reżyserię i oprawę dźwiękową. To wielki sukces Sony i studia Naughty Dog, potwierdzający, że wypuszczenie TLOU Part II, jako ostatniej ekskluzywnej pozycji na starą generację konsol, było świetnym posunięciem i zamknięciem etapu w wielkim stylu.

Wśród innych wyróżnionych tytułów znaleźć można chociażby grę Hades – akcyjniaka osadzonego w realiach mitologii greckiej, który rozkochał w sobie graczy na PC i Switchu. Cieszące się ogromną popularnością Among Us i Animal Crossing również miały swój moment chwały – pierwsza z nich wygrała w kategorii najlepszej gry mobilnej, zaś druga została uznana za najlepszą propozycję dla rodzin. Kompletną listę zwycięzców znajdziecie tu.

W oczekiwaniu na premiery

Do najciekawszych zapowiedzianych tytułów z pewnością zaliczyć trzeba kolejną część Mass Effect, czyli uznanej marki wśród fabularnych gier akcji w klimacie sci-fi. Oprócz tego, dowiedzieliśmy się również o innej pozycji z wytwórni BioWare – mowa o Dragon Age, popularnej serii RPG. Tytuł najbardziej zaskakującej zapowiedzi przypada grze ARK 2, w której zwiastunie wystąpił sam Vin Diesel. I tu mamy dobrą nowinę dla posiadaczy Xbox’a: dzieło Studio Wildcard trafi wyłącznie na PC i Xbox Series X/S.

Sprawdź też
tthe grind otsochodzi

Wielki nieobecny

Mem autorstwa użytkownika reddit

W kategorii najbardziej wyczekiwanej gry wyróżnione zostało Elden Ring. To projekt, za którym stoi wytwórnia From Software, znana przede wszystkim z serii Dark Souls (o której pisaliśmy), ale także świetnych Bloodborne i Sekiro (najlepszej gry roku 2019 wg. TGA). Zapowiadana na największe przedsięwzięcie w historii japońskiego studia gra, powstaje przy współpracy z samym Georgem R.R. Martinem. Rok temu ukazał się jej pierwszy zwiastun, który rozbudził apetyt graczy na całym świecie.

Niestety, od tego czasu nie wydarzyło się zbyt wiele a zniecierpliwieni fani liczyli na nowe informacje przy okazji The Game Awards. Były ku temu powody, wszak rozstrzygnięcie plebiscytu zdawało się być idealnym momentem do ukazania gameplay’u lub przynajmniej kolejnej jego zapowiedzi. Niestety, tak się nie wydarzyło. Wychodzi na to, że wielbiciele i wielbicielki gier z From Software muszą się jeszcze uzbroić w cierpliwość.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone