Czytasz
The Prodigy nie idzie w zaparte. Kontrowersyjny utwór z nowym tekstem

The Prodigy nie idzie w zaparte. Kontrowersyjny utwór z nowym tekstem

The Prodigy

The Prodigy powróciło na scenę po przerwie trwającej od 2019 roku. Podczas obecnej trasy koncertowej Army of the Ants Tour 2023 zaskoczyło fanów, zmieniając kontrowersyjny utwór Smack My Bitch Up, co wywołało dyskusje.

Wyczekiwany powrót

The Prodigy powróciło na scenę w 2022 roku po tragicznej śmierci Keitha Flinta w marcu 2019 roku. Natomiast w tym roku zespół uczcił czwartą rocznicę odejścia wokalisty. Ostatnio Maxim ujawnił, że jako wyraz swoich emocji zniszczył kolekcję własnych dzieł po śmierci kolegi z zespołu. Obecnie prezentuje swoje prace na wystawie w Clarendon Fine Art w Londynie, która rozpoczęła się 15 listopada.

Ogłoszenie europejskiej trasy koncertowej The Prodigy miało miejsce w październiku 2022 roku. Zespół poinformował na X: Do wszystkich wojowników The Prodigy, chcemy was poinformować, że wracamy, aby podpalić scenę w 2023 roku… Przygotujcie się na nową falę ognia. Obecnie występuje w Europie w ramach trasy Army of the Ants Tour 2023, a 6 grudnia zagra w poznańskiej hali MTP.

Nie uwierzycie – heavy metal nie działa na orki. Wciąż atakują łodzie

Zmieniona odsłona hitu

Podczas ostatnich koncertów grupa zdecydowała się na ocenzurowanie kontrowersyjnego utworu Smack My Bitch Up z wydanego w 1997 roku albumu The Fat Of The Land. Utwór ten, mimo że od samego początku wzbudzał kontrowersje i był banowany w wielu mediach, podbił listy przebojów.

Zwrot smack my bitch up w slangu oznacza dożylne wstrzyknięcie heroiny. W udostępnionych nagraniach koncertowych słychać, jak wokalista zespołu powtarza frazę Switch up. Change my pitch up, zamiast pierwotnej linijki. Nowy tekst został zaczerpnięty z oryginalnego sampla wykorzystanego w utworze, pochodzącego z Give the Drummer Some Ultramagnetic MC’s. Taką wersję w internecie ochrzczono mianem clean version lub woke remix. Członkowie nie skomentowali zmienionych tekstów, a fani obecni na koncertach w weekend nie byli świadomi, że teksty będą inne.

Sprawdź też

Po koncercie w Alexandra Palace fani wyrazili swoje zdanie na Reddicie na temat zmienionej wersji utworu. Jeden użytkownik stwierdził, że spośród wielu zmian dokonanych przez zespół w ich utworach ta zmiana mu najmniej przeszkadza. Inni jednak wyrazili zdziwienie decyzją o cenzurze tekstu po tak długim okresie oporu i wyrazili chęć poznania powodów takiej decyzji.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone