Czytasz
Chcecie kupić odciski palców Tupaka i Biggiego? Wystartowała aukcja

Chcecie kupić odciski palców Tupaka i Biggiego? Wystartowała aukcja

Tupaka i Biggiego

Mimo że za życia niezbyt się lubili, to po śmierci połączyło ich… więzienie. Tupac i The Notorious B.I.G. może i nie siedzieli w jednej celi, ale za to na wspólną aukcję trafiły właśnie ich odciski palców z okresu aresztowań. Ile kosztują?

Częsty gość w więzieniu

Tupac na przestrzeni lat zdołał zasłynąć jako bezdyskusyjna legenda. Mało kto jednak pamięta, że przeszłość rapera wcale nie była kolorowa, bo niejednokrotnie wylądował on za kratkami za mniejsze lub większe przestępstwa. Jego kartoteka kryminalna obejmuje m.in. pobicie innego rapera kijem baseballowym, postrzelenie policjantów, bójkę z reżyserem filmowym, z którym miał współpracować, posiadanie broni, naruszenie warunków zwolnienia z aresztu, a także wykorzystanie seksualne.

Ostatnia z tych spraw odbiła się swego czasu szerokim echem. Przypomnijmy – Shakur został zatrzymany w 1993 roku po tym, jak 19-letnia wtedy fanka zgłosiła policji, że była zmuszona do uprawiania seksu zarówno z raperem, jak i jego tour managerem oraz ich znajomymi. Podczas procesu, który rozpoczął się rok później, artysta przeprosił kobietę, ale nie sprecyzował dokładnie za co. – Nie przepraszam za to przestępstwo. Mam nadzieję, że z czasem powiesz prawdę – powiedział, a jakiś czas później dodał, że nie czuje wstydu.

Sędzia nie miał żadnych wątpliwości przy ogłaszaniu wyroku. Stwierdził, że Tupac był inicjatorem znęcania się nad ofiarą, a to, co zrobił, nazwał aktem brutalnej przemocy wobec bezbronnej kobiety. Raperowi groziło od półtora roku do czterech lat w więzieniu, ale spędził tam 9 miesięcy. Odsiadka miała miejsce w 1995 roku, więc dlaczego przypomnieliśmy sobie o niej właśnie teraz? A dlatego, że 30 lat później na aukcję trafiły… odciski palców, jakie pobrano Shakurowi przy aresztowaniu.

Podejrzany o zabójstwo Tupaka stanął przed sądem. Nie przyznaje się do zarzutów

Historia Tupaka i Biggiego: upominki z celi

Moments In Time to sklep specjalizujący się w sprzedawaniu rzadkich przedmiotów, należących wcześniej do świata nauki, muzyki, historii czy literatury. W swojej ofercie ma m.in. autografy George’a Waszyngtona, Edgara Allana Poego i Alberta Einsteina, list podpisany przez 14 prezydentów USA, Biblię z sygnaturą Elvisa Presleya czy psychodeliczne rysunki Jimiego Hendrixa.

Sprawdź też
california spotify

Do kolekcji sklepu dołączyły niedawno pamiątki, o których posiadaniu fani Tupaka nawet nie śnili. Będą oni mogli zakupić kartę z odciskami palców pozostawionymi przez rapera na komisariacie podczas aresztowania za wspomniane wcześniej przestępstwo w 1995 roku.

Do wylicytowania, oprócz odcisków Tupaka, są także te Biggiego. W tym przypadku dokumenty też zawierają jego imię i nazwisko (Christopher Wallace) i podobnie jak u Tupaca pochodzą z 1995 roku. The Notorious B.I.G. miał złamać szczękę pewnego mężczyzny, a następnie ukraść jego telefon i biżuterię, w wyniku czego trafił do celi za rabunek i napaść. Za ile można kupić ten artefakty? Cóż, odciski obu raperów kosztują jedynie… 225 tysięcy dolarów za każdy.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone