Czytasz
Strzały w Prosto, Def Jam, Kubana… Frosti nie oszczędza nikogo

Strzały w Prosto, Def Jam, Kubana… Frosti nie oszczędza nikogo

Frosti

Frosti powrócił do studia newonce. W najnowszym kawałku 8’ BARS zdissował swoje poprzednie wytwórnie i zaczepił kilku raperów.

Emocje na wierzchu

Parę dni temu Frosti podzielił się z nami sentymentalną nutą Niechciany, nielubiany. Klip został nagrany na warszawskiej Patelni przy metrze Centrum. Gospodarz powrócił do wspomnień sprzed lat, kiedy grał tam na gitarze i spotykał wielu ludzi na swojej drodze.

Miejsce to ma dla niego szczególne znaczenie, bo właśnie tam zarobił na swój pierwszy mikrofon. – Grając na Patelni na gitarze, te 12-13 lat temu, spotkałem dużo różnych osób, z którymi można było pogadać, albo trzeba było ich przeganiać. Spędziłem tam ze dwa sezony wiosna-lato (trochę tych ludzi się przewinęło) – przekazał w poście na Instagramie. Niechciany, nielubiany to kolejny utwór z mixtape’u ONE FOOT OUT, którego premiera już niedługo.

To się dzieje naprawdę IRL! Oto najlepsze momenty płyty Bambi

Frosti z ostrym realtalkiem o dawnych współpracach

Artysta nigdy nie ukrywał, że ma napięte relacje z poprzednimi wydawnictwami. Jednak pierwszy raz podzielił się swoimi żalami wprost. W dziewięciominutowym kawałku nawija, rzucając nazwami: Jeb*ć polski Def Jam i Prosto Label – ruch*m te ugody, co miały mi zamknąć gębę. Tu życie ulicy, a nie od 9 do 5, a wy w tych ładnych biurach dalej przepłacajcie za mąkę. Na wytwórniach się nie zatrzymuje. Śmiało zaczepia Kubana: Nie zrobię z siebie studenciaka jak z Kubana fryzjer., a potem W.E.N.Ę (Nie ma ich już obok, tak jak na scenie W.E.N.Y).

Raper nie ogranicza się tylko do dissów, bo propsuje grupę White Widow czy Bambi. Odwołuje się także do starego utworu Białasa, rapując: Hate me more, ja na to wyjebane mam. Ciekawe, jaki byś był, wychowując się jak ja. Ja mówię prawdę, pierdolę konsekwencje, bo to niecharakterne, żeby z dupska robić gębę. Słyszymy też krótką nawijkę o Taco Hemingwayu czy Kazie Bałagane. 

Sprawdź też

Frosti pokazuje nam także swoją otwartość na działania charytatywne. W opisie pod klipem do 8’ BARS czytamy podziękowania dla dwóch panów za możliwość wykorzystania sampla do nuty, a także informację o zbiórce charytatywnej: W przypiętym komentarzu link do wylicytowania kamizelki z powyższego wideo. Całą kwotę przekażemy dla Szymona, który zmaga się z guzem mózgu. W komentarzach nie zabrakło też wypowiedzi od fanów, którzy są pod wrażeniem i piszą, że kawałek ma moc!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone