Czytasz
Tiesto, nasz idol z dzieciństwa, zagra w Polsce już 15 czerwca d-.-b

Tiesto, nasz idol z dzieciństwa, zagra w Polsce już 15 czerwca d-.-b

Tiesto. Symbol, idol, legenda. Na przełomie wieku był jednym z najbardziej rozpoznawalnych artystów muzyki elektronicznej na świecie – również w Polsce.

Powiedzieć, że holenderski producent jest w naszym kraju lubiany, to jak nie powiedzieć nic. 20 lat temu jego utwory były ścieżką dźwiękową wszystkich imprez, domówek, czy nocnych podróży samochodem. Wtedy to nowy gatunek muzyczny, trance, zalewał cały świat. Na szczycie tej fali był nie kto inny, tylko Tiesto. Bo jedno jest pewne – mówisz trance, myślisz właśnie o nim. 

Tylko trance ma sens

Takie kawałki jak Adagio for Strings czy Ten Seconds Before Sunrise, stały się hymnami pokolenia namaszczonego przez Love Parade i (nie bójmy się tego powiedzieć), jednymi z największych dzieł muzyki elektronicznej lat 2000.

Z kolei Elements of Life, określany często jako najlepszy album Tiesto, zdobył złotą płytę nawet u nas, poza granicami Holandii. Ale boom na dj-a zaczął się już wcześniej. Tijs Michiel Verwest, czyli tak, jak nazywa się Tiesto w prawdziwym życiu, zaczynał karierę, prowadząc dyskoteki szkolne. Jego sposobem na zdobycie popularności na początku kariery okazały się remixy, szczególnie jeden z nich – Silence zespołu Delerium z 2000 roku. Dzięki nim kariera Tiesto szybko poszybowała do góry. Już w 2004 roku dj był międzynarodową gwiazdą i wystąpił na Igrzyskach Olimpijskich w Atenach oraz kilkukrotnie zostawał wybierany DJ-em roku przez prestiżowe magazyny, jak DJ Magazine.

Posłuchaj Adagio for Strings i innych hitów Tiesto na żywo

Największy remixer świata

Ale słynny dj to nie tylko historia. Niezależnie od tego, ile Tiesto ma lat, wciąż pozostaje aktywny na scenie i osiąga kolejne sukcesy. Możemy tu wyróżnić m.in. statuetkę Grammy z 2015 roku za remix  All of Me Johna Legenda czy bycie wybranym najlepszym dj-em wszechczasów przez magazyn Mix. Jednak to, czym Tiesto wciąż może poszczycić się najbardziej, są niezliczone sety, remixy i kolaboracje z największymi artystami – m.in. Timbalandem, Justinem Timberlakiem, a nawet samą Madonną.

Do ostatnich hitów dj-a należą The Motto nagrany wspólnie z Avą Max czy Don’t Be Shy z Karolem G. Ten ostatni pokazuje, że Tiesto jak mało kto potrafił utrzymać się na szczycie tanecznej elektroniki przez ponad 20 lat.

Sprawdź też
acraze wywiad

Tiesto – koncert w Polsce

Jesteśmy pewni, że holenderski magik elektroniki zagra wszystkie z tych bangerów już 15 czerwca w Arenie Gliwice. Jakby tego było mało, noc uświetnią również inni wyjątkowi artyści, którzy, podobnie jak Tiesto, należą do czołówki muzyki elektronicznej – Acraze, Mike Williams, Sem Vox i inni. Pierwszy z nich ma na koncie remix, który kochamy wszyscy – Do it To it. Podobnie jak hit Mike Williamsa pt. Wait Another Day.

To wszystko usłyszymy podczas jednego wydarzenia! Szykujcie się na niezapomnianą muzyczną podróż już 15 czerwca w Arenie Gliwice.

tiesto