Czytasz
Czego tego lata słuchali użytkownicy TikToka? Mamy zestawienie

Czego tego lata słuchali użytkownicy TikToka? Mamy zestawienie

Nie oszukujmy się – chyba każdy z nas ma własną letnią plejkę, pełną ulubionych kawałków. Po raz pierwszy w historii swoją listą wakacyjnych utworów podzielił się także TikTok. Jakich piosenek jego użytkownicy najczęściej słuchali podczas kilku ostatnich miesięcy? Sprawdźcie!

Globalne podsumowanie lata

TikTok zrewolucjonizował branżę muzyczną. Czasami wystarczy kilka osób, które wykorzysta jakiś utwór w swoich filmikach i boom – reszta dzieje się już viralowo. Dana piosenka nagle zdobywa miliony odtworzeń w streamingu. Nie sposób zliczyć wszystkich kawałków, które zyskały popularność dzięki tej platformie i tym samym dały mniejszym artystom szansę na wybicie się. Do grona takich twórców należy Mae Stephens, która z piosenką If We Ever Broke Up, została tego lata królową TikToka i zajęła pierwsze miejsce w globalnym zestawieniu Songs of the Summer 2023, obejmującym kawałki najczęściej wybierane przez użytkowników przy tworzeniu filmików.

Zaniemówiłam. Nigdy nie wyobrażałam sobie, że zajdę tak daleko. Nie mogę wystarczająco podziękować wszystkim, którzy wspierali tę piosenkę, streamowali, udostępniali i dali jej mały impuls. Jesteście niesamowici i jestem wam bardzo wdzięczna. To udowadnia, że TikTok może naprawdę zabrać kogoś daleko! – mówi o swoim osiągnięciu Mae. Kto jeszcze poza nią pojawił się na liście?

Na drugim miejscu ulokowała się amerykańska raperka Doechii i jej What It Is (Solo Version), a trzecia lokata przypadła przyspieszonej wersji girls like me dont cry w wykonaniu thuy. W top 10 znaleźli się też Ariana Grande i Future oraz ich nagrany w 2016 roku kawałek Everyday, a także uwielbiany od 26 lat zespół Aqua i Barbie Girl. Pełną listę znajdziecie poniżej.

Świat – Top 10 Songs of the Summer 2023 na TikToku:

 1. If We Ever Broke Up – Mae Stephens
 2. What It Is (Solo Version) – Doechii 
 3. girls like me dont cry (Sped Up) – thuy
 4. Cupid (Twin Version) (Sped Up)- FIFTY FIFTY
 5. LALA – Myke Towers 
 6. Makeba – Jain
 7. มองนานๆ – FLI:P
 8. Everyday (ft. Future) – Ariana Grande
 9. Barbie Girl – Aqua
 10. Endless Summer – Alan Walker and Zak Abel

Piosenki lata w UK i USA

Czego tego lata słuchano w Wielkiej Brytanii? Użytkownicy na wyspach postawili na utwór Sprinter pochodzących z Londynu raperów Dave’a i Central Cee. Panowie byli zaskoczeni, ale bardzo zadowoleni cała sytuacją. Reakcja społeczności TikToka na Sprintera była niesamowita i nieoczekiwana – powiedział Cee. Uwielbiam, gdy społeczność zaczyna tworzyć własne trendy i widać, jak to się rozwija – dodał.

Zaraz za Brytyjczykami uplasowała się francuska artystka Jain i Makeba, a trzecie miejsce należy do MEYY i sped up wersji Pretty. W top 10 nie zabrakło Mariah Carey, Labrintha i nowej wersji hitu Aqua, tym razem we współpracy z Nicki Minaj i Ice Spice.

Sprawdź też
Leosia industry plant

Wielka Brytania – Top 10 Songs of the Summer 2023 na TikToku:

 1. Sprinter – Dave & Central Cee
 2. Makeba – Jain
 3. Pretty (Sped Up) – MEYY
 4. Endless Summer – Alan Walker & Zak Abel
 5. Little Girl Gone – CHINCHILLA
 6. Its A Wrap (Sped Up) – Mariah Carey
 7. Barbie World – Nicki Minaj, Ice Spice, Aqua
 8. Never Felt So Alone – Labrinth
 9. What It Is (Solo Version) – Doechii
 10. Cupid (Twin Version) [Sped Up] – FIFTY FIFTY

W Stanach Zjednoczonych podobnie. O jedno oczko awansowała Jain i jej Makeba, na drugim miejscu wylądowało Barbie World, a trzecie miejsce z Peaches & Eggplants zajął Young Nudy. Do czołowej dziesiątki dwukrotnie załapał się też zespół Philly Goats, a całą listę zamyka Taylor Swift wraz z Cruel Summer.

Stany Zjednoczone – Top 10 Songs of the Summer 2023 na TikToku:

 1. Makeba – Jain
 2. Barbie World – Nicki Minaj, Ice Spice, Aqua
 3. Peaches & Eggplants – Young Nudy
 4. Get Off The Wall – Philly Goats
 5. Blicky – Fresh X Reckless
 6. Buckle Up – Philly Goats & PGS Spence
 7. What It Is (Solo Version) – Doechii
 8. Pound Town – Sexxy Red & Tay Keith
 9. fukumean – Gunna
 10. Cruel Summer – Taylor Swift

CZYTAJ WIĘCEJ O FENOMENACH TIKTOKA TUTAJ

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone