Czytasz
„Total Eclipse of the Heart” Bonnie Tyler znów popularne. Wszystko przez… zaćmienie

„Total Eclipse of the Heart” Bonnie Tyler znów popularne. Wszystko przez… zaćmienie

Total Eclipse of the Heart Bonnie Tyler

8 kwietnia w Stanach Zjednoczonych, Meksyku i Kanadzie można było obejrzeć całkowite zaćmienie słońca. To dało napęd Total Eclipse of the Heart Bonnie Tyler.

Niezapomniane wydarzenie

Prowadzący popularny show Jimmy Fallon entuzjastycznie ogłosił wyjątkowy występ, podkreślając znaczenie obserwacji zaćmienia słońca tego wieczoru. – Dziś wieczorem mamy specjalny występ. Grupa Heart to nasz muzyczny gość, a dzisiaj jest oczywiście zaćmienie słońca. Pomyśleliśmy więc, że musimy zrobić, co do nas należy. Musimy zaśpiewać z formacją Heart w trakcie obserwowania zaćmienia słońca. Zróbmy to – powiedział celebryta. W trakcie krótkiego koncertu Heart zaprezentował również swój hit z 1977 roku, czyli utwór Barracuda.

Tegoroczne całkowite zaćmienie słońca było pierwszym tego typu zjawiskiem w Stanach Zjednoczonych od 21 sierpnia 2017 roku. W Meksyku widziano je ostatni raz 11 lipca 1991 roku, a w Kanadzie – 26 lutego 1979 roku. Kolejne podobne zjawisko w okolicach USA będzie miało miejsce dopiero w marcu 2033 roku.

Portal Wilno-Lublin przywita nowe miasta. Zajrzycie nawet na inny kontynent!

Total Eclipse of the Heart Bonnie Tyler: wykorzystanie zaćmienia

Podczas nagrywania singla Total Eclipse of the Heart Bonnie Tyler prawdopodobnie nie przypuszczała, że jej utwór stanie w świetle reflektorów za każdym razem, gdy na niebie pojawi się rzeczywiste zaćmienie.

Według Billboardu sprzedaż singla gwałtownie wzrosła w wiadomych okolicznościach. Tego dnia utwór znalazł aż 4000 nabywców. Analizując tę liczbę w porównaniu do sprzedaży z poprzedniego tygodnia, łatwo zauważyć, że zaćmienie skłoniło tysiące Amerykanów do zakupu kawałka. Serwis podaje, że wzrost wyniósł aż 3992%!

Sprawdź też
MF Doom Marvel

Na liście Digital Song Sales 4000 byłyby wystarczające, aby Total Eclipse of the Heart znalazło się tuż za pierwszą 10. Dodatkowo singiel odnotował również 1,3 miliona odtworzeń na platformach streamingowych. Krótko po zaćmieniu zdobył nawet tytuł najpopularniejszego na iTunes w Stanach Zjednoczonych. Inne utwory związane z zaćmieniem, słońcem i księżycem również osiągnęły wysokie miejsca na liście, wykorzystując jednorazowe zainteresowanie tym fenomenem.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone