Czytasz
Uwaga! Fala dobrej muzyki zaleje Trójmiasto w sierpniu

Uwaga! Fala dobrej muzyki zaleje Trójmiasto w sierpniu

polska muzyka Belmondawg

Ceny ryby nad morzem potrafią przyprawić o zawrót głowy… Podobnie jak ilość polskich artystów, którzy wystąpią w najbliższych tygodniach w Trójmieście (i okolicy). W prognozach pogody zapowiadają solidną falę polskiej muzyki.

Śmiem twierdzić, że latem Trójmiasto zamienia się w najlepszą polską imprezownię. Jak co roku, duszę się w biurze w Warszawie, z zazdrością patrząc na to, co wyprawia się w weekend w grodzie Neptuna. Tutaj stawia się głównie na świeże polskie granie, co świetnie odzwierciedlają sierpniowe rozkłady koncertów, imprez i festiwali.

Zebraliśmy sześć potężnych, trójmiejskich wydarzeń, które przekonają Was, że polska muzyka ma się bardzo dobrze!

Nagrobki w Ziemi | 6 sierpnia

Zaczynamy od niezwykle optymistycznego duetu Nagrobki, który już w ten piątek wystąpi w Ziemi w ramach „Wariant Delta Tour”. Koncert w Gdańsku będzie kolejnym spotkaniem z mniej i bardziej romantycznymi piosenkami o przemijaniu i śmierci. Nie bójcie się jednak tej ponurej i poważnej tematyki, bo Nagrobki uwielbiają czarny humor! Świadczy o tym chociażby nazwa ich nowej trasy czy autorski gatunek, który nazywają nekropolo. To połączenie gitarowego noizu, zimnej fali, big beatu oraz wczesnego black metalu.

Więcej informacji znajdziecie tutaj

Miły ATZ na 4 urodzinach 100czni | 6 sierpnia

Jedna z naszych ulubionych, sezonowych miejscówek będzie obchodzić w ten weekend swoje urodziny! 100cznia, czyli polski odpowiednik londyńskiego Pop Brixton, w najbliższy piątek i sobotę świętować będzie 4 lata działalności. Bez wątpienia kluczowym punktem tej celebracji będzie piątkowy występ Miłego ATZ. To polski specjalista od grime’u i UK garage, który aktualnie związany jest z gdyńską ekipą Undadasea, Świętym Bassem, Lowpassem i labelem Def Jam Recordings Poland. Po koncercie Miły przejmie gramofony i poleci do końca w sound systemowym stylu!

Więcej informacji znajdziecie tutaj

Soundrive Festival 2021 | 10-15 sierpnia

Soundrive Festival 2021 to dla mnie jeden z najciekawszych polskich festiwali tego sezonu. To chyba jedyne takie wydarzenie, które świetnie oddaje to, co aktualnie dzieje się na polskiej scenie. Program skupia się na najciekawszych muzycznych fenomenach z Polski. Line-up w całości złożony z rodzimych artystów, 100 koncertów i konkretny przelot przez gatunki. Rap, metal, elektronika, rock’n’roll, jazz, pop i wszystko to, co pomiędzy nimi. Belmondawg, Błoto, Lowpass, Dziarma, Tonfa, Zdechły Osa, Enchanted Hunters czy Siksa. Polska muzyka w industrialnej scenerii Stoczni Gdańskiej. Czego chcieć więcej?

Więcej informacji znajdziecie tutaj

SP ZOO: Frosti & Berson | 12 sierpnia

Jedno jest pewne – warszawskie zwierzaki wjadą na sopockie rewiry jak czołg! Frosti i Berson zdążyli już zapewnić sobie ugruntowaną pozycję na scenie. Teraz prezentują swoich podopiecznych w ramach niedawno odpalonego labelu Spółka Zoo. W klubie Sfinks700 zagrają „dwumetrowa bestia” Mario oraz Włodar – autor najnowszego singla Spółki SIĘ WJEŻDŻA. Bacznie obserwujemy ruchy Frostiego i Bersona i z niecierpliwością czekamy na więcej nowości od chłopaków. Wierzymy, że część z nich usłyszymy na najbliższym koncercie w Sopocie!

Bilety kupicie w Going.

Sprawdź też
taco hemingway

Salt Wave Festival 2021 | 20-21 sierpnia

Salt Wave Festival powraca nad polskie wybrzeże pod koniec sierpnia. Nadmorski klimat, gofry i dwa dni pełne chilloutowych brzmień to recepta na idealny weekend i zwieńczenie wakacji. Festiwal odbędzie się na niewielkim lotnisku na Półwyspie Helskim w pobliżu Jastarni. W programie znalazły się zagraniczne bookingi takie jak Parov Stelar i Garden City Movement, ale główne skrzypce grają tu reprezentanci i reprezentantki polskiej sceny. W tym roku usłyszycie między innymi Brodkę, Sokoła, Coals, schaftera czy OIO. Widzimy się w Jastarni!

Bilety kupicie w Going.

Wisłoujście | 20-22 sierpnia

Coroczny rave w Twierdzy Wisłoujście już na stałe zapisał się na klubowej mapie Polski. To obowiązkowe wydarzenie dla wszystkich fanów krajowej elektroniki. Surowy teren twierdzy rokrocznie zamienia się w magiczną przestrzeń pełną niezwykłych i zapadających w pamięć dekoracji. Wśród didżejek i didżejów, którzy zagrają swoje sety w Twierdzy Wisłoujście znalazło się wielu znajomych festiwalu, ale też dużo nowych artystów. Nasze strzały na ten rok to Chino, Czeluść, Daisy Cutter, Ikarvs, Monster, Penera, Amnesiac, Rysy i Sept.

Bilety kupicie w Going.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone