Czytasz
Undercity 2022 odkrywa pierwsze karty. Kto otwiera line-up?

Undercity 2022 odkrywa pierwsze karty. Kto otwiera line-up?

Świeża krew i legendy techno – Undercity 2022 rusza z pierwszymi ogłoszeniami.

Otrzepując jeszcze kurz z ostatnich letnich imprez, entuzjastycznie spoglądamy na jesień. A to dlatego, że wcale nie musimy żegnać się jeszcze z festiwalowym klimatem. Przed nami warszawskie święto muzyki techno, Undercity. Wydarzenie od lat stanowi jeden z najmocniejszych imprezowych akcentów końcówki roku, umilając nam listopadową szarzyznę elektroniką najwyższej próby. A dziś poprawia nam humor pierwszymi ogłoszeniami tegorocznej edycji. Kto wystąpi na Undercity 2022? Organizatorzy podają, że do Polski przyjadą Charlie Sparks, Wallis, Reinier Zonneveld (live), Freddy K, Atlantik (live), Force Reaction (Kaiser & Kwartz) oraz Oscar Mulero. Postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej kilku nazwiskom, które najbardziej rozbudzają naszą wyobraźnię.

Undercity 2022 line-up. Oto pierwsze nazwiska

Charlie Sparks

undercity 2022 line-up

Charlie Sparks to młody dj i producent, który szturmem zdobywa kolejne parkiety świata ze swoim energetyzującym podejściem do muzyki elektronicznej. Poznał muzykę techno, gdy trafił do Londynu na studia architektoniczne. Duch miasta szybko sprawił, że zamiast architektury, na pierwszym miejscu w jego życiu stanęła elektronika. Z inspiracji Londynem powstał też największy z jego hitów, Welcome To London.

W swoich setach i produkcjach artysta łączy acid, industrial i wyraźnie odwołuje się do muzyki rave z lat 90. Ta mieszanka sprawia, że na setach Charliego zamieniasz się w rytmicznie chodzącą sprężynę.

Sparks jest związany z paryską wytwórnią Posession, która w te wakacje weszła w kolaborację z FEST Festival, gdzie miała własną scenę. Oczywiście Charlie również tam wystąpił, energetyzując swoim setem cały Park Śląski. Niespełna 3 miesiące później wróci do Polski, by zrobić to samo na warszawskim Torwarze podczas Undercity 2022.

Chcesz być na Undercity 2022? Łap bilety

Reinier Zonneveld (live)

undercity 2022 line-up
Undercity 2022 line-up

Choć Holendra zalicza się do młodej fali artystów techno, Reinier Zonneveld zdążył już zapracować na status supergwiazdy w tym gatunku. Jak? Przede wszystkim świetnymi produkcjami…

…jak i genialnymi występami na żywo. W tym kontekście Zonnevelda wyróżnia jego live-act, gdzie zamiast kontrolera dj-skiego, jego narzędziami są przede wszystkim syntezatory, na których gra i improwizuje na żywo.

Właśnie w takim formacie usłyszymy go na Undercity 2022. Chyba nie trzeba dodawać, że to absolutny must-see tego festiwalu?

Oscar Mulero

Myślisz techno z Hiszpanii, mówisz Oscar Mulero. Artysta rozkręcał madrycką scenę elektroniczną jeszcze w końcówce lat 90 i miał tak duży wpływ na stołeczną kulturę klubową, że spokojnie mógłby mieć swój pomnik obok bogini Kybele na słynnej Plaza de Cibeles. Niemniej, macki wpływu tego legendarnego producenta sięgają daleko poza Półwysep Iberyjski. A najlepsze jest to, że pomimo 50 lat na karku, Mulero nie traci nic z wigoru i entuzjazmu na scenie. Madrycki dj równie płynnie porusza się zarówno w rejwowo-skocznych klimatach, jak i hipnotycznych, introwertycznych podróżach z muzyką techno. W jakiej odsłonie usłyszymy tę ikonę elektroniki na Undercity 2022? Na pewno nas zaskoczy.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone