Czytasz
Unsound ogłasza program przedfestiwalowy – weź udział w dyskusjach i warsztatach Unsound Lab

Unsound ogłasza program przedfestiwalowy – weź udział w dyskusjach i warsztatach Unsound Lab

Unsound przygotowuje się do jesiennej edycji Intermission, już teraz zapraszając na serię przedfestiwalowych działań w ramach Unsound Lab. Poznaliśmy szczegóły pierwszej odsłony cyklu zapowiedzianej na 23 lipca oraz serii wrześniowych warsztatów online.

Cover: mat. organizatora.

Jak ogłaszali organizatorzy Unsound w kwietniu „(…) osiemnasta edycja Unsoundu będzie festiwalem muzycznym, na którym wybrzmią głównie słowa”. Zgodnie z tymi zapowiedziami zapraszają na pierwsze z wielu przedfestiwalowych działań w ramach Unsound Lab – cyklu otwartych dyskusji i warsztatów

Panele dyskusyjne: przemysł muzyczny ponad podziałami 

Jeśli słowa, to poruszające ważne, aktualne kwestie. 23 lipca pod hasłem „Black Techno Futures: Local and Global Perspectives / Przyszłość czarnego techno: perspektywa lokalna i globalna” odbędzie się pierwsza dyskusja Unsound Lab. Poprowadzi ją Frankie Decaiza Hutchinson znana z  Discwoman czy nowojorskiego Dweller Festival. W panelu wezmą udział Jasmine Infiniti (Brooklyn), Lakuti (Berlin / Londyn), Axmed Maxamed (Amsterdam), Authentically Plastic (Kampala) i Onirica (Rio). Zaproszeni goście wspólnie zastanowią się nad tym, jak polepszyć warunki pracy czarnoskórych w przemyśle muzycznym, wspierając ich rozwój artystyczny na różnych etapach budowania kariery. Dyskusja staje się również przyczynkiem do analizy mechanizmów działania całej branży. Już teraz organizatorzy zapowiadają kolejne spotkania, m.in. z udziałem moderatorek i moderatorów Lisy Blanning i Philipa Sherburne’a.

Warsztaty: branżowe know-how

Pandemia wytworzyła w środowiskach artystycznych potrzebny od dawna ferment, który stał się przyczynkiem do przeformułowania zasad konsumpcji i wytwarzania kultury. Cykl 5-dniowych warsztatów weekendowych Unsound Lab to dawka praktycznej wiedzy dot. funkcjonowania w przemyśle muzycznym. 

Przedstawiciele agencji artystycznych i instytucji kultury, menedżerowie, wydawcy, dziennikarze muzyczni i prawnicy opowiedzą o działaniu w branży “od kuchni”. 19-20 września oraz 26-28 września uczestnicy będą mieli okazję poznać wielość perspektyw z których składa się zróżnicowany obraz sceny muzycznej.

Na warsztaty obowiązuje rejestracja do 21 sierpnia. Ilość miejsc jest ograniczona.

Sprawdź też

Formularz oraz więcej informacji o warsztatach znajdziecie TUTAJ

Muzyka: Intermission Studio

Festiwal Unsound, platforma SHAPE oraz warszawskie Radio Kapitał łączą siły w ramach 3-miesięcznego projektu Intermission Studio. Od 22 lipca na antenie Radia Kapitał będziemy mogli posłuchać specjalnie przygotowanych na tę okazję miksów autorów z platformy SHAPE. Fausto Mercier, VTSS, Poly Chain, Svetlana Maras, FOQL, Rojin Sharafi, Object Blue i Aquariana podzielą się swoją nową muzyką w ramach radiowych “rezydencji”.

Tegoroczny Unsound Festival odbędzie się w dniach 4-11 października. Kolejnych informacji na temat działań przedfestiwalowych, jak i samego programu jesiennego wypatrujcie w Going.!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone