Czytasz
Urban Art Area – 1000 m2 pełne miejskiej sztuki

Urban Art Area – 1000 m2 pełne miejskiej sztuki

W industrialnej przestrzeni Butelkowni na terenie Centrum Praskiego Koneser otworzyła się druga edycja Urban Art Area.

Organizatorzy zapowiadają, że zaprezentowanych zostanie około 250 obiektów od ponad 50 twórców. Urban Art Area to więc gratka dla wszystkich wielbicielek i wielbicieli sztuki miejskiej.

Na towarzyszącej wystawie pojawi się między innymi certyfikowany plakat Banksy’ego oraz prace takich artystów jak Chazme, SEPE, Proembrion, NORIAKI, NAWER, PENER, CEKAS, Fruit of the Lump, Krik Kong, Czarnobyl, Nespoon, Tank Petrol, Młody Dron oraz wielu innych. Podczas wydarzenia udostępniona zostanie możliwość zakupu wszystkich prac.

BILETY W GOING.

Przez cały lipiec w soboty o 20:00 w strefie Urban Art na Placu Konesera spotkacie rozmaitych twórców i ekspertów, związanych z miejską sztuką. Będzie można z nimi porozmawiać, a także obejrzeć ich prace w czasie specjalnych dedykowanych pokazów. Wśród zaplanowanych atrakcji są też: graffiti, sitodruki, instalacje i malowanie na żywo. Nadal nie czujecie się przekonani? W Strefie Kreatywnej poznacie tajniki tworzenia murali, szablonów i vlepek oraz spróbujecie swoich sił pod okiem artystów.

Jak to wygląda w praktyce?

Urban Art Area

Oficjalnie otwarcie Urban Art Area odbyło się 7 lipca. Nasi wysłannicy jako pierwsi odwiedzili przestrzeń, w której zebrano ciekawe, zróżnicowane prac, dla których wspólnym mianownikiem jest sztuka miejska. Do ich faworytów należy “Pan Peryskop” od NORIAKI, którego obejrzycie na zdjęciu poniżej. Podziw zwiedzający kierowali też w stronę SEPE, MAKE IT SIMPLE i NIEBIESKI ROBI KRESKI.

Sprawdź też

Urban Art Area
“Pan Peryskop” na wystawie Urban Art Area

Wszystkie prace wystawione są w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni. Industrialny klimat Butelkowni w połączeniu ze ściankami z metalowej siatki tworzą idealną scenografię do spotkania z pracami artystów, którzy zamiast płótna wychodzą na ulice i pracują na powierzchniach tam dostępnych, takich jak beton czy tynk.

Urban Art Area

Jeśli chcecie podejrzeć, co organizatorzy przygotowali na otwarcie – obejrzyjcie nasze przypięte relacje na Instagramie. Tak, potwierdzamy: w ramach ekspozycji zobaczycie też pracę legendy street artu, czyli BANKSY’ego. Wystawa będzie czynna do 4 sierpnia, więc macie prawie miesiąc, by zaplanować wizytę.

Urban Art Area
Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone