Czytasz
Najfajniejsze wydarzenia dla dzieci w lipcu [WARSZAWA]

Najfajniejsze wydarzenia dla dzieci w lipcu [WARSZAWA]

Jeśli zastanawiasz się, gdzie zabrać swoją pociechę w te wakacje – jesteś w dobrym miejscu. Wybraliśmy najciekawsze wydarzenia dla dzieci w lipcu, które dostarczą Wam jak najwięcej frajdy.

Znajdziesz tu spektakle teatralne, warsztaty, pokazy cyrkowe. Jedno jest pewne – w te wakacje dzieci i dorośli nie będą się nudzić!

TEATR: Jaś i Małgosia

Wydarzenia dla dzieci w lipcu

KIEDY: 9 lipca o 17:00

GDZIE: Teatr Polonia, plac Konstytucji

Każda historia ma swój początek… i koniec, oczywiście. A skoro każdy koniec to nowy początek – to co stało się z Wilkiem, który chciał przedwcześnie skończyć historię Czerwonego Kapturka i jej Babci? Kim została Czerwony Kapturek kiedy dorosła? I co mają z nimi wspólnego Jaś i Małgosia? Na wszystkie podobne pytania, i jeszcze wiele innych, wspólnie z dziecięcą widownią spróbuje odpowiedzieć Grupa Dochodzeniowa.

Z energią i radością wciągając widownię w każdym wieku do wspólnej, interaktywnej zabawy, młodzi aktorzy przypomną wspaniałą, tradycyjną bajkę o w błyskotliwym opracowaniu Jana Brzechwy.

Przeżywając przygody razem z Jasiem i Małgosią, słuchając pięknych piosenek i pomagając bohaterom w wybrnięciu z opresji, młodzi widzowie nauczą się zgodnej współpracy, budowania zaufania, czy rozpoznawania niebezpieczeństwa.

A wszystko to w rodzinnej, pełnej radości atmosferze!

CYRK: Letnia Akademia Magii i Ściemy

Wydarzenia dla dzieci w lipcu
Wydarzenia dla dzieci w lipcu

KIEDY: 9 lipca od 11:00

GDZIE: Park Bródnowski, Warszawa

Urząd Dzielnicy Targówek m. st Warszawy, Stowarzyszenie “Konkluzja” i Teatr Rampa zapraszają wszystkich mieszkańców Targówka i okolic do spędzania letnich weekendów ze sztuką cyrkową.

Przed nami osiem sobót przepełnionych magią pielęgnowaną i rozwijaną przez akrobatów, żonglerów, iluzjonistów, multiinstrumentalistów cyrkowych.

Język cyrku, to ruch wpleciony w maszynę iluzji oraz potrzeby zachwytu- a ważniejsze może i zadziwienia – nad akrobatycznym dorobkiem artystów. Jednak cyrk w swoim dobrodziejstwie dostępny jest dla każdego, rozszerzając obszary kreatywności amatorów żonglerki, rodzin spędzających radośnie i rozwojowo czas, również całych dzielnic i społeczeństw.

TEATR: Czerwony Kapturek

Wydarzenia dla dzieci w lipcu
Wydarzenia dla dzieci w lipcu

KIEDY: 9 lipca o 17:00

GDZIE: Familijny Żoliborz – Spektakle plenerowe od Teatru Scena 96, Park Kaskada, okolice placu zabaw od strony ulicy Kolektorskiej

Któż nie zna historii Czerwonego Kapturka, wydanej po raz pierwszy drukiem przez Charles’a Perraulta w 1697 roku. Czy w klasycznej wersji braci Grimm, czy w rymowanej Jana Brzechwy – postać Czerwonego Kapturka pojawiła się w niezliczonej ilości powieści, filmów, opowiadań dla dzieci czy skeczy i jest powszechnie znana na całym chyba świecie. Mające setki lat bajki zbliżone do Czerwonego Kapturka odkryto w Chinach i Włoszech. Także my postanowiliśmy dołożyć kamyczek do tego ogródka. Spektakl jest grany zmechanizowanymi lekko kukłami i w żywym planie. W ciut archaicznych dekoracjach i z muzyką bliższą staremu kinu. Opowiada historię z naszej perspektywy i po nowemu. Są rzeczy na które w powszechnych wersjach tej historii zgodzić się nie możemy i o których opowiedzieć musimy. Na śpiewy i tańce sprawa zbyt poważna, ale będzie zabawnie. Jak zwykle mamy coś do powiedzenia dzieciom, dorosłym i bardzo dorosłym.

WARSZTATY plastyczne

Wydarzenia dla dzieci w lipcu, fot. unsplash

KIEDY: 12-15 lipca

Teatr Lalek Guliwer rozpoczyna wakacyjny cykl warsztatów dla dzieci w ramach projektu „Guliwer – sąsiad, kolega, teatr”.

Główną ideą jest budowanie wspólnoty poprzez inicjatywy promujące i wzmacniające postawy otwartości, szacunku i wrażliwości na potrzeby innych, realizowane m.in. poprzez przedsięwzięcia kulturalne i edukacyjne. Zajęcia integracyjne zostaną przeprowadzone w formie ćwiczeń choreograficznych oraz spaceru.

Podczas warsztatów dzieci wspólnie z prowadzącymi będą eksperymentować, budować, animować lalki, a nawet tworzyć scenografię. Nie zabraknie też działań ruchowych i muzycznych, a wszystko po to, by w te wakacje przeżyć wyjątkową przygodę teatralną. Warsztaty będą więc okazją do lepszego poznania teatru poprzez kreatywne działania i wspólnej zabawy. Mali uczestnicy będą mieli okazję wspólnie z prowadzącymi budować modele domów oraz makietę miasta, które zostaną wykorzystane w scenografii do spektaklu „Wojna, która zmieniła Rondo”.

Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku 6 – 12 lat i będą prowadzone w języku polskim i ukraińskim.

TEATR: Czarny łabędź

Wydarzenia dla dzieci w lipcu

KIEDY: 23 lipca o 17:00

GDZIE: Familijny Żoliborz – Spektakle plenerowe od Teatru Scena 96, Park Kaskada, okolice placu zabaw od strony ulicy Kolektorskiej

Spektakl, inspirowany bajką o Brzydkim Kaczątku Hansa Christiana Andersena, porusza problem braku tolerancji dla odmienności, innego wyglądu, innego zachowania niż to ogólnie przyjęte i akceptowane w określonym środowisku.

Ubrani w kolorowe stroje robotnicy próbują uruchomić stojącą na pustej scenie maszynę. Gdy im się to udaje – widzowie dostrzegają kolorowy świat wokół wiejskiego podwórka. W tej sielance pojawia się obcy-inny. Różniący się od reszty społeczności, dlatego wyśmiewany i gorzej traktowany. Mimo swojej odmienności znajduje wsparcie w rodzinie, która się nim opiekuje. Ogromnym walorem przedstawienia jest warstwa dźwiękowa odzwierciedlająca emocje jakie towarzyszą bohaterom spektaklu.

Sprawdź też
Gdzie się kryją zmysły?, Renata Piotrowska-Auffret z dziećmi, fot. Maurycy Stankiewicz

WARSZTATY: podróż na Wyspę Teatralną

Wydarzenia dla dzieci w lipcu

KIEDY: od 26 lipca do 11 sierpnia

GDZIE: Teatr Lalek Guliwer

Warsztaty teatralne, w ramach, których dzieci będą mogły bliżej poznać tajniki tworzenia spektaklu lalkowego. Dzieci pod kierunkiem prowadzących – aktorek- rezydentek Teatru Lalek Guliwer będą tworzyć lalki, elementy scenografii oraz uczestniczyć w działaniach ruchowych i muzycznych.

Zajęcia nie mają charakteru ciągłego, więc można dołączyć do nich w każdy wtorek i czwartek (od 26 lipca do 11 sierpnia, pod warunkiem dostępności miejsc).

Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku 6 – 12 lat i będą prowadzone w języku polskim i ukraińskim.

TEATR: Czerwony Kapturek

Wydarzenia dla dzieci w lipcu

KIEDY: 29 lipca o 18:00

GDZIE: Centrum Praskie Koneser, Warszawa

Realizacja Grupy Dochodzeniowej stawia na młodych, uzdolnionych wokalnie aktorów, którzy postanowili opowiedzieć o Czerwonym Kapturku po swojemu, wracając do czasów własnego dzieciństwa i kultowego winylowego wydania bajki z narracją Ireny Kwiatkowskiej. W ten sposób młodzi artyści chcą wciągnąć w teatralną przygodę nie tylko najmłodszych widzów, ale także do ich rodziców, wujków, ciocie oraz całe rodziny.

Czerwony Kapturek to opowieść o strachu, który ma wielkie oczy i sile przyjaźni, która pokonuje największe przeszkody. O tym, że z w najgorszej opresji zawsze można liczyć na wiernych przyjaciół. Twórcy spektaklu chcą przekraczać granice sceny, wciągać w swoją opowieść najmłodszych, aby teatr kojarzył im się przede wszystkim z przyjemnością i zabawą.

Scenografia projektu Pauliny Czernek nawiązuje do ulubionych atrybutów dzieciństwa: książeczek “pop-up”, czyli trójwymiarowych elementów “wyskakujących” gdy otwiera się kolejną stronę.

Spektakl ma uczyć, bawić i zaskakiwać, a wpadające w ucho piosenki nadadzą mu bajkowego nastroju, za którym chyba każdy z nas tęskni w codziennym życiu.

Poczytaj więcej o dzieciach

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone