Czytasz
Tanecznym krokiem przez wrzesień

Tanecznym krokiem przez wrzesień

centrum sztuki tańca

To miejsce zrzeszające wszystkich miłośników i pasjonatów tańca. Tancerzom daje możliwość rozwoju i pracy, a widzom- chłonięcia i przeżywania efektów ich artystycznej działalności. Przedstawiamy Centrum Sztuki Tańca w Warszawie!

Centrum Sztuki Tańca powstało z inicjatywy kilku kolektywów, fundacji i stowarzyszeń tanecznych, które dostrzegły problem, z jakim borykają się osoby związane z tą dziedziną sztuki w stolicy. Chodziło głównie o brak stałej przestrzeni do pracy i rozwoju. Zespołowe działanie stoi zresztą za większością sukcesów, dlatego organizatorzy połączyli swoje siły i stworzyli prawdziwą świątynię tańca, zlokalizowaną na Mokotowie. W wyniku współpracy, na trzy lata (2017-2019) powstało miejsce zrzeszające miłośników, pasjonatów i ludzi zawodowo związanych z tańcem współczesnym, live performansem i sztukami pokrewnymi.

CST nadal prężnie się rozwija i serwuje nam coraz ciekawsze widowiska taneczne. Na wrzesień zaplanowano kilka propozycji, a jedną z nich jest spektakl Insta Show. Weźmie w nim udział młodzież z gimnazjum i liceum, która m.in. ruchem opowie o pokoleniu obecnych nastolatków. Choreografka Magdalena Przybysz i reżyserka Agata Życzkowska podczas prac do spektaklu dały dużą wolność artystyczną młodszym performerom, dla których social media – w tym przypadku Instagram – są stałym elementem ich życia. Dzięki temu, autentyczność i siła show jest znacznie większa. Nastolatkowie doskonale opanowali zasady panujące na platformach społecznościowych, więc treści, które możemy na nich znaleźć, przekażą lepiej niż ktokolwiek inny, kto ma z tym obszarem życia jedynie pobieżny kontakt. Opowieść o cukierkowym, egoistycznym światku kreowanym w internecie przedstawiony za pomocą ruchu, może być ciekawą formą. Premiera już 10 września.

Oprócz tego, Centrum Sztuki Tańca będzie organizować m.in. Jam Niedzielny. Improwizacje kontaktowe, podczas których dzięki pewnym mechanizmom i narzędziom np. za pomocą ciszy, a w uczestnikach wydarzeń wytworzy się większy niż zazwyczaj poziom skupienia. Ma to pozwolić na dostrzeżenie wielu aspektów, często pomijanych podczas tradycyjnych jamów. Ta specyficzna formuła nazwana „jamem uważnym” rozpocznie się 30 września.

Zachęcamy do zapoznania się z całością wrześniowego programu warszawskiego CTS i udziału w zaplanowanych wydarzeniach! 

Sprawdź też

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2020 • Wszelkie prawa zastrzeżone