Czytasz
Nasi ludzie: MESTIÇO

Nasi ludzie: MESTIÇO

Mestiço

Sezon klubowy tuż za rogiem, dlatego warto przedstawić kolejną ważną ekipę stołecznej sceny – MESTIÇO, czyli Paulina, Andrzej, Norbert, Adam i Jakub, miłośnicy nowszych odłamów muzyki tanecznej opartych na gatunkowych hybrydach.

Więcej o nich możecie poczytać u innych z naszych ludzi, czyli u Progrefonik. MESTIÇO byli odpowiedzialni za imprezy z artystami takimi jak Air Max 97, Bulma, Imaabs, Englesia czy LYZZA. W ten weekend zjednoczą siły z innym warszawskim kolektywem, BASem w ramach wydarzenia Identified Patient i DJ Haram na Jasnej 1. W swoich działaniach na rzecz polskiej sceny klubowej skupiają się nie tylko na popularyzowaniu nowych brzmień.To również walka o swobodę mniejszości i kreowanie bezpiecznych imprezowych przestrzeni. 

MESTIÇO crew: dogheadsurigeri, Lensk, brzask, Amyoplasia, DJ Smakowita Pajda

Aut.: Lensk (1), tissue.hunter (2)(3)

Jak opisalibyście swój kolektyw – w jakich okolicznościach powstał, jaka jest jego idea, cel i założenia?

Mestiço powstało w odpowiedzi na brak sceny związanej z muzyką, którą gramy. Poza nami istniało wtedy tylko Intruder Alert, a my chcieliśmy obrać trochę inną ścieżkę. Nie mamy odgórnej idei, celu, ani założenia, wszystko powstaje na bieżąco. Chcemy prezentować muzykę, która wciąż należy do podziemia i nie jest specjalnie często grana w naszym kraju. Są to różne odmiany hybrydowych mutacji tak zwanej muzyki basowej.

Czym kierujecie się dobierając artystów na wasze imprezy?

Własnym gustem – co prawda słuchamy podobnej muzyki, ale każdy z nas ma trochę inne zainteresowania. Chcemy żeby jak najwięcej osób poznało inne oblicze muzyki klubowej. Zapraszamy więc osoby rozpoznawalne w pewnych kręgach, ale zarazem takie, które mogą zachęcić do poznawania nowych brzmień kogoś, kto trafi na naszą imprezę przypadkiem.

Z jakich bookingów do tej pory jesteście najbardziej dumni, jaka impreza najbardziej zapadła wam w pamięć i dlaczego?

Ze wszystkich, bo każdy jest dowodem na to, że da się coś zrobić mimo przeciwności warunków czy braku pieniędzy. Najważniejsza była dla nas impreza charytatywna w Przychodni Skłot. Udało się nam zrobić coś dużego zapraszając lokalnych artystów, których lubimy – a co najważniejsze pomogliśmy przy tym potrzebującym.

Jaka jest przyszłość Mestiço, co planujecie zmienić, może ulepszyć?

Ciężko powiedzieć, działamy dopiero dwa lata i przez ten czas od małej imprezy w Eufemii bez planów na cykliczne wydarzenie urośliśmy do trochę większych rozmiarów, czas pokaże co nas czeka w przyszłości.

Trzy hasła, które najlepiej was opisują, to:

Sprawdź też

“Na dwoje babka wróżyła”

“Byt określa świadomość”

“Burżuazja jest niezdolna do pozostawania nadal klasą panującą społeczeństwa i do narzucania społeczeństwu warunków istnienia swej klasy jako normy regulującej. Jest ona niezdolna do panowania, gdyż jest niezdolna do zapewnienia swemu niewolnikowi egzystencji bodaj w ramach jego niewolnictwa, gdyż jest zmuszona spychać go do takiego stanu, przy którym musi go żywić, zamiast być przezeń żywiona.”


Sprawdźcie serię miksów MESTIÇO:

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2020 • Wszelkie prawa zastrzeżone