Czytasz
Wegańskie restauracje, które musisz odwiedzić podczas Veganuary (i nie tylko)

Wegańskie restauracje, które musisz odwiedzić podczas Veganuary (i nie tylko)

Styczeń to miesiąc weganizmu. Z tej okazji Rychu Peja zrobił sobie tatuaż, a my zdradzamy, które miejscówki z wegańskim żarciem przygotowały coś specjalnego 🍔

W przypadku członka Slums Attack wege-dziara jest oczywiście fejkiem zrobionym na potrzeby reklamy pewnego wegańskiego burgera (nie, nie boli nas to). Ale Veganuary to nie żadna fikcja, tylko globalne przedsięwzięcie, celebrowane nie tylko przez wegańskie restauracje i Peję.

rychu peja
Źródło: Instagram Peja Slums Attack

Kampania stworzona przez organizację non-profit Veganuary już od 2014 roku ma realny wpływ na promocję diety roślinnej na świecie. W ubiegłorocznej edycji ponad 580 tysięcy osób oficjalnie wzięło udział w akcji. My też lubimy Veganuary – szczególnie, gdy nasze ulubione wegańskie restauracje celebrują ten miesiąc z pompą. Sprawdźcie, które!

Raj w Niebie | Warszawa

wegańskie restauracje
fot. FP Raj w Niebie

W kompleksie, gdzie mieszczą się kluby Piekło i Niebo, można odpiąć wrotki nie tylko imprezie, ale i na talerzu. Specjalnie na Veganuary, w Raju dostajemy nie jedną nową pozycję, lecz zupełnie nowe, wegańskie menu. Karta jest inspirowana kuchnią azjatycką (tajska sałatka z mango ❤️), a królują w nim grzyby (boczniaki w sosie imbirowym ❤️❤️), bataty, bakłażany, buraki i inne boskie rzeczy na literę B. Wszystko w odsłonach, których się nie spodziewacie. Jeśli niebo istnieje, to na pewno serwują tam takie posiłki. PS. po szamce koniecznie idźcie do Nieba lub Piekła na dziką imprezkę.

Vegan AF Ramen | Kraków

wegańskie restauracje
Vegan Tonkotsu Unagi /fot. FB Vegan AF Ramen

Kolejny azjatycki temacik. Jeden z najlepszych wegańskich ramenów w Krakowie leci z Veganuary na poważnie. W każdy styczniowy weekend odbywają się tam foodiesowe wydarzenia (śledźcie ich FP), na których można wysiorbać unikatowe rameny – niedostępne w menu na co dzień. Veganuary as f*ck.

Falla | Cała Polska

wegańskie restauracje
Fallowy klasyczek /fot. FP Falla Warszawa

Asem z rękawa na Veganuary jest w Falli wrap Sero Sero Siedem. Niemniej, oprócz nowego gamechangera restauracja jak zwykle ma mocne karty na stole (oczywiście wegańskie). Taki Vegap czy Bakłażan z Tel Avivu to klasyki. Fallowych pyszności spróbować możecie w różnych miastach w Polsce – a nasza ulubiona mieści się w przestrzeni Food Hall w Browarach Warszawskich.

Krowarzywa | Cała Polska

wegańskie restauracje
fot. FP Krowarzywa

Z kolei najbardziej znana wegańska burgerownia w Polsce na Veganuary przygotowała nie tylko kanapkę miesiąca – Babciny Burger, ale zupełnie świeżą, niespodziewaną opcję – frytki z seitanem. A do tego kimchi, ostre papryczki i wegański ser feta. Czego chcieć więcej? Frytbox to propozycja out of the box i coś wydaje nam się, że na dłużej zagości w krowarzywnym menu.

Sprawdź też

Bracka 20 | Warszawa

wegańskie restauracje
fot. FP Bracka 20

Bracka 20 wjeżdża na pełnej w nowy rok. Ich największą petardą jest nowa wariacja Beyond Burgera, która przypomina nieco osławioną kanapkę drwala. Tyle, że jest lepsza i wegańska. O takie burgery nie jedliśmy mięsa.

Wegańskie restauracje na obiad, a po nich – drineczki! Sprawdźcie naszą relację z Błogo Baru

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone