Czytasz
Wiemy, jak brzmi nowa płyta Beyonce. Szykujcie się na country!

Wiemy, jak brzmi nowa płyta Beyonce. Szykujcie się na country!

Beyonce Dolly Parton Cowboy Carter

Beyonce opublikowała zwiastun nowego krążka i dwie znajdujące się na nim piosenki. Nikt nie spodziewał się, że będzie to country.

To był dopiero start

Ciężko uwierzyć, bo mamy wrażenie, jakby premiera była wczoraj, ale Renaissance obchodzi w tym roku już drugie urodziny! Siódmy album Beyonce od razu po wydaniu przyjął się fantastycznie – tylko w pierwszym tygodniu zyskał 179 milionów streamów. Nie sposób nie wspomnieć o towarzyszącej hucznej trasie koncertowej, która przyniosła 579 milionów dolarów i jeszcze głośniejszej premierze kinowej dokumentalno-koncertowego filmu.

Od początku wiedzieliśmy jednak, że Renaissance nie będzie zwykłą płytą. We wczesnych etapach zapowiadana była jako Act I, co miało zwiastować, że czekają na nas kolejne części. W planach była trylogia, o czym Bey otwarcie pisała już w 2022 roku. – Ten trzyaktowy projekt został nagrany w ciągu trzech lat podczas pandemii – czytamy w dodanych do płyty notatkach. W końcu wiemy co z resztą. Act II nadchodzi.

Grindr nie miał żadnych wątpliwości: Beyonce została Matką Roku 2023

Beyonce i renesans country

Wydawałoby się, że Super Bowl należeć będzie do Ushera, występującego tego wieczoru podczas Halftime Show. Nic bardziej mylnego, bo chociaż Beyonce nie było z nim na scenie, to ona zgarnęła całą uwagę. Wszystko za sprawą ogłoszenia, jakie wstawiła na Instagramie podczas meczu. Okazuje się, że druga część trylogii będzie miała premierę jeszcze w tym roku. Act II ukaże się 29 marca i… najwyraźniej nie będzie miał nic wspólnego z Renaissance. Sprawy przybrały bowiem nieoczekiwany obrót – Bey zdecydowała się pójść w stronę country.

Teaser nowej muzyki mówi wszystko. Teksańskie pustkowie, Maybelline Chucka Berry’ego i grupa panów wpatrujących się w billboard ze skąpo ubraną Bey w kapeluszu kowbojskim. Do tego napis Texas! Hold’Em, nawiązujący do filmu Wima Wendersa Paris, Texas z 1984 roku i mamy komplet. Nowy kierunek jest jasny. Większego sensu nabiera też stylizacja artystki podczas ceremonii wręczenia nagród Grammy początkiem lutego, gdzie postawiła na biały kapelusz kowbojski. Przemiana w country girl idzie pełną parą.

Sprawdź też
Lana Del Rey country

Ale żeby nie trzymać nas w niepewności co do nowej muzyki, Queen B już teraz opublikowała dwa utwory, jakie pojawią się na albumie. Koniecznie posłuchajcie Texas Hold’Em i 16 Carriages – to klasyka gatunku, której w wykonaniu Bey nikt się jednak jej nie spodziewał. Fani country są zachwyceni, a ci lubujący się w innych dźwiękach, deklarują zmianę zdania. – Ona naprawdę przywraca do życia gatunki pochodzące od czarnoskórych muzyków. Najpierw był house, teraz jest country – piszą i dodają, że ten projekt będzie mega dumny dla mamy Tiny i taty Matthew, którzy zawsze kochali country.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone