Cyfrowe święto moli książkowych – nadchodzą Wirtualne Targi Książki Empiku
Szefowa działu kreatywnego Going. Pisze i rozmawia o książkach, feminizmie…
Już w środę, 14 października, startuje jesienna odsłona Wirtualnych Targów Książki Empiku, czyli święto czytelników, pełne literackich premier, spotkań z polskimi i zagranicznymi autorami, webinariów i promocji.
W pierwszej edycji w spotkaniach z autorami wzięło udział ponad 640 tysięcy uczestników i dokonano ponad 60 tysięcy zamówień. Jak będzie tym razem? Sprawdzamy program tegorocznej edycji.
Targi potrwają aż 12 dni i będą składać się z 3 specjalnych stref. Przecinek i Kropka to przestrzeń dedykowana najmłodszym czytelnikom. Literatura młodzieżowa znajdzie swoje miejsce w ramach #sieczyta. Fanów literaturów pięknej i reportażu kierujemy w stronę strefy Apostrof. A jeśli uważasz, że papier to przeżytek, zajrzyj do sekcji książek cyfrowych, czyli e-booków i audiobooków. Niezależnie od wybranego targowego zakamarka, na całej platformie czekać będą liczne oferty promocyjne i dodatkowe limitowane materiały. Wszystkie spotkania odbywają się online na facebooku Empiku.
Cały program Wirtualnych Targów Książki Empiku dostępny w tutaj.
Jeśli przytłoczył Was bogaty program spotkań z autorami, wybraliśmy dla Was 4 subiektywne rekomendacje. Zobaczcie, co polecamy:
Radek Rak – Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli (Powergraph)
Tegoroczny laureat nagrody Nike opowie o swojej zwycięskiej książce, która w niemalże miłosnym uścisku splata wątki historyczne i baśniowe. Realia społeczne, obyczajowe i polityczne stanowią tło dla onirycznych przygód tytułowego bohatera. Trudno dociec, gdzie kończą się fakty, a zaczyna praca bogatej wyobraźni autora. Chłopski przywódca staje się obiektem literackiego eksperymentu, który obnaża dotkliwy ucisk i upokorzenie, jakie wypełniały codzienność przedstawicieli jego klasy. Jakby tego było mało, cała historia nasycona jest hipnotyzującym erotyzm, pulsującym pomiędzy bohaterami, kompozycyjnie domykając tę wielopłaszczyznową powieść.
Więcej o wydarzeniu znajdziesz tutaj.
Adam Wajrak – Kuna za kaloryferem (Wydawnictwo Agora)
Czułość i humor to znak rozpoznawczy Adama Wajraka. Kuna za kaloryferem to wznowienie kultowej pozycji w odświeżonej szacie graficznej, uzupełnione o dalsze losy bohaterów. Głównymi postaciami są tu nie ludzie, lecz zwierzęta, zaopiekowane przez autora i jego partnerkę – naukowczynię Nurię Selva Fernandez – w Puszczy Białowieskiej: od bocianów i sów po borsuki, kuny, wyderki i nietoperze. Cała menażeria znalazła schronienie i mądrą opiekę – a czytelnicy, którzy śledzili ich losy – mnóstwo emocji i wzruszeń.
Więcej o wydarzeniu znajdziesz tutaj.
Chigozie Obioma – Orkiestra bezbronnych (Wydawnictwo Albatros)
Współczesna Odyseja Homera, ale w stylu literackim ludu Igbo i czerpiąca z nigeryjskiego folkloru? Chigozie Obioma ma naszą uwagę! Jego Orkiestra bezbronnych znalazła się w finale nagrody Bookera w 2019 roku. Opiekuńczy duch Chi snuje opowieść o parze zakochanych w sobie młodych ludzi, rozdzielonej poprzez klasowe pochodzenie, złamane obietnice i setki kilometrów. Niesamowita mitologiczna opowieść, dzięki której – śledząc losy bohaterów, poznajemy realia walki o lepszy byt i trud emigracji.
Więcej o wydarzeniu znajdziesz tutaj.
Zyta Rudzka – Tkanki miękkie (W.A.B.)
Pisarka, znana z Krótkiej wymiany ognia, tym razem podejmuje próbę sportretowania trudnej relacji ojca i syna. Patriarchalne napięcie między mężczyznami, dwoma lekarzami, jest kanwą opowieści o skrywanych obsesjach, dziedziczonych przyzwyczajeniach i próbie międzypokoleniowego porozumienia. Czy miłość jest tutaj obowiązkiem? Czy może przynieść nadzieję? Zbawienie? Autorka momentami bezlitośnie opisuje swoich bohaterów, stawiając ich przed czytelnikiem jak lustro, w którym mogą się przejrzeć.
Szefowa działu kreatywnego Going. Pisze i rozmawia o książkach, feminizmie i różnych formach kultury. Prowadzi audycję / podcast Orbita Literacka. Prywatnie psia mama.