Czytasz
Wirtualne Targi Książki Empiku – nasze TOP4 spotkań | MORE Książkowe

Wirtualne Targi Książki Empiku – nasze TOP4 spotkań | MORE Książkowe

13 października startują Wirtualne Targi Książki Empiku. Spotkania z autorami, literackie premiery i promocje na książki? Na pewno ich nie zabraknie! Wystawią się liczne polskie wydawnictwa książkowe, które wypełnią program ciekawymi dyskusjami.

Atrakcje możesz wybierać do woli, ale jeśli potrzebujesz rekomendacji – jesteśmy tu dla Ciebie. Wybraliśmy 4 najsmaczniejsze targowe kąski. Ważne info! Wszystkie spotkania tłumaczone będą na język migowy.

Siri Hustvedt

Siri Hustvedt – amerykańska pisarka norweskiego pochodzenia – przypomni się polskim czytelnikom za sprawą powieści Wspomnienia przyszłości. Bohaterką książki jest młoda kobieta, która zamieszkuje w Nowym Jorku po koniec lat 70. XX wieku. Stopniowo rozwija się w niej obsesja na temat sąsiadki. Czy uda się jej rozwikłać jej tajemnicę?

Autorkę możecie kojarzyć z jej poprzednich tytułów – Świata w płomieniach (nominownej do Nagrody Bookera!) czy Amerykańskich smutków. W każdej z nich w jakiejś formie realizowany jest motyw sekretu. Tajemnice mają różne zabarwienie (czasem pełne mroku, innym razem bliższe nostalgii) – za każdym razem wpływają jednak na życie bohaterów.

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa W.A.B. w tłumaczeniu Jerzego Kozłowskiego.

Rozmowę poprowadzi Anna Dziewit-Meller. Spotkanie odbędzie się 23 października o godz. 20:00.

Dominika Słowik

Autorka bestsellerowej Zimowli wraca do czytelników ze zbiorem opowiadań Samosiejki. Książka zadowoli fanów poprzedniej powieści Dominiki. Jej proza nadal skrzy absurdami, wprowadza w dyskomfort i testuje nasze przywiązanie do utrwalonych mechanizmów działania. Bohaterowie i bohaterki tych tekstów muszą przeprocesować alternatywne warianty rzeczywistości. Znajdziemy tu roślinny romans, psie metamorfozy czy przypowieść o ziarnku fasoli. Pełną recenzję książki znajdziecie tutaj.

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego.

Spotkanie odbędzie się 18 października o godz. 17:00. Rozmowę poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge.

Sylwia Chutnik

Polska doczekała się swojej wersji książki Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. Za lokalną edycję odpowiada Sylwia Chutnik, która opisała znane postaci kobiece – od malarek przez neurobiolożki po youtuberki. Ich portrety opracował zespół ponad 30 ilustratorek. Autorka – prywatnie również kulturoznawczyni, feministka i działaczka społeczna – opowie o pracy nad projektem.

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Debit.

Spotkanie odbędzie się 23 października o godz. 14:00 w ramach Sceny literatury dziecięcej Przecinek i Kropka, zbierającej publikacje dedykowane najmłodszym czytelnikom i czytelniczkom. Rozmowę poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge.

Sprawdź też

Charlie LeDuff

Nowy Jork to miasto sfetyszyzowane na każdej możliwej płaszczyźnie, bohater filmów, powieści i marzeń. Miasto bajecznego bogactwa, splendoru, rozrywki. Na przekór, Charlie LeDuff pokazuje je od drugiej strony. W książce Praca i inne grzechy przygląda się osobom, którym za zwyczaj nie poświęca się uwagi – pochodzących z klasy robotniczej, wypełniającymi role handlarzy i handlarek, barmanów i barmanek czy personelu sprzątającego. Przez silną opozycję do swojej wyśnionej wersji, ten Nowy Jork LeDuffa można nazywa najsmutniejszym miejscem na ziemi.

W lustrze, złożonym z pojedynczych historii, odbija się nasze podejście do osób, które nie wyrastają w przywileju – uniwersalne bez względu na lokalizację.

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Czarne.

Spotkanie odbędzie się 21 października o godz. 20:00. Rozmowę poprowadzi Olga Wróbel, a tłumaczyć będzie Anna Rosiak.

Sprawdź program Wirtualnych Targów Książki Empiku

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone