Czytasz
Fani koktajli też mają swój festiwal. Właśnie się rozpoczął

Fani koktajli też mają swój festiwal. Właśnie się rozpoczął

100 topowych barów w 6 największych polskich miastach. Wraca World Class Cocktail Festival.

Koktajlowe święto na stałe rozgościło się w naszych kalendarzach. Od 24 sierpnia do 18 września ponownie skorzystacie z wyjątkowej promocji. Dwa koktajle w wybranym przez siebie miejscu wypijecie w stałej festiwalowej cenie. Swoje doświadczenie zarezerwujecie przez przejrzysty system na stronie CocktailFestival.pl.

Jesteśmy ogromnie szczęśliwi z możliwości wspólnej celebracji największego święta koktajlowego w Polsce i jednego z największych na świecie. To doskonała okazja aby odkrywać klimat nowych miejsc, poznać talent najlepszych barmanów i degustować koktajle przygotowywane zgodnie z najnowszymi, światowymi trendami – podkreślają organizatorzy.

World Class Cocktail Festival
Alchemia, fot. World Class Cocktail Festival

Jak to wygląda w praktyce?

Festiwal odbywa się w Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Wrocławiu, Poznaniu i Szczecinie. Cocktailbary i bary restauracyjne, uczestniczące w akcji, kładą nacisk nie na ilość, ale jakość spożywanego przez gości alkoholu. W cenie 35 zł otrzymacie dwie wyjątkowe kompozycje na bazie wysokiej jakości trunków. Często w praktyce oznacza to aż 50% zniżki od regularnej ceny danego napoju.

Naszym celem jest popularyzowanie w Polsce światowych trendów koktajlowych, a przede wszystkim świadomej konsumpcji, w której liczy się nie ilość, lecz jakość alkoholu i sposób jego podania. Bary i restauracje biorące udział w Festiwalu są starannie selekcjonowane w oparciu o wysoką jakość, a więc obsługi barmańskiej i kelnerskiej, wykorzystywanych składników czy mistrzowskiego poziomu menu – wyjaśnia Max Pollo, jeden z organizatorów.

Sprawdź też
TV Girl

World Class Cocktail Festival
fot. World Class Cocktail Festival

W Warszawie możecie wybrać się między innymi do kultowego Welesa czy też nowoczesnej Mozaiki Resto Bar. We Wrocławiu czeka na Was na przykład Rusty Rat czy Rumbar. Do tego poznański Tłok Bar, szczecińskie 17 Schodów, trójmiejski Flisak ’76 albo krakowska Alchemia. Paleta możliwości jest bardzo szeroka, a przecież wymieniliśmy tylko niektóre miejsca z bogatej festiwalowej oferty! Z pewnością znajdziecie coś dla siebie, więc wybierajcie do woli.

Pamiętajcie, że World Class Cocktail Festival to propozycja przeznaczona wyłącznie dla osób powyżej 18. roku życia. Weryfikacja wieku następuje w danym barze / restauracji przy odbiorze cocktaili.

A może: wenecki bar z przekąskami w sercu Warszawy

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone