Czytasz
Wszystkie twarze Ólafura Arnaldsa

Wszystkie twarze Ólafura Arnaldsa

Ólafur Arnalds bilety NOSPR w Going.

Islandzki kompozytor Ólafur Arnalds wydał w ubiegłym roku kolejny dobrze przyjęty studyjny album. W ramach promocji krążka re:member muzyk pojawi się w listopadzie w katowickim NOSPRze!

Z tej okazji wybraliśmy dla Was najciekawsze projekty, w które angażował się ten znakomity artysta. Udany romans z Chopinem, intrygujący epizod z metalem czy ścieżki dźwiękowe do nagradzanych filmów i seriali. Sprawdźcie wszystkie twarze Ólafura Arnaldsa!

The Chopin Project

W 2015 roku, wspólnie z niemiecko-japońską pianistką Alice Sarą Ott Arnalds nagrał album będący hołdem dla Fryderyka Chopina. Islandzki kompozytor nigdy nie ukrywał swojej fascynacji Chopinem. Efektem wieloletniej pracy był właśnie ten jednorazowy projekt – przejmujący i porywający.

Kiasmos

Powołany do życia w 2009 roku projekt, którego popularność znacznie wzrosła po wydaniu debiutanckiego albumu pięć lat później. W Polsce osiągnęli wyjątkowy, czasami lekko absurdalny status. Często występowali w naszym kraju z live actem, a jeszcze częściej połówka duetu Janus Rasmussen grywa u nas DJ sety. Zimne i łatwe w odbiorze techno.

Heaven Shall Burn

Ólafura Arnaldsa romans z cięższym gitarowym graniem. Metalowa kapela z Niemiec poprosiła kompozytora o nagranie intro i outro do ich albumu z 2004 roku. W zasadzie był to pierwszy kontakt islandzkiego muzyka z bardziej rozpoznawalnymi artystami. Można śmiało powiedzieć, że od tego się zaczęło!

współpraca z Nilsem Frahmem

Nie od dziś wiadomo, że dwaj panowie przyjaźnią się i mają niezwykle dobry wajb. Efektem tej przyjaźni była również współpraca na polu zawodowym. Jak wiadomo, taka praca to sama przyjemność, co zresztą słychać na nagranych przez nich płytach. Koniec końców, Frahm i Arnalds wydali wspólnie cztery albumy, a poniżej możecie obejrzeć zapis jednej z sesji!

soundtracki: Gimme Shelter, Broadchurch, Another Happy Day etc.

Arnalds skomponował kilka filmowych ścieżek dźwiękowych. Najbardziej znaną z nich jest OST do serialu Broadchurch, czyli dość ponurego i smutnego kryminału nakręconego przez BBC. Oprócz tego, muzykę Ólafura możecie usłyszeć m.in. w filmie Sama Levinsona Another Happy Day z Demi Moore i Ezrą Millerem w obsadzie oraz w kilku rodzimych produkcjach.

Ólafur Arnalds przyjedzie do Polski w listopadzie tego roku i wystąpi w katowickim NOSPRze. W wyjątkowej Sali Koncertowej zaprezentuje na żywo materiał z płyty re:member. Dzięki zdobyczom technologii, artysta zagra aż na trzech instrumentach naraz!

Koncert odbędzie się 18 listopada, a bilety na to wydarzenie możecie zdobyć w Going.!

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.