Czytasz
Jazz, dwa, trzy! Oto nadchodzące wydarzenia w Jassmine

Jazz, dwa, trzy! Oto nadchodzące wydarzenia w Jassmine

Wydarzenia Jassmine

Warszawa przez dekady dorobiła się całkiem pokaźnej liczby legendarnych klubów, ale takie miejsca jak Jassmine stają się kultowe już chwilę po otwarciu. Na jakie wydarzenia w tym klubie warto zwrócić uwagę w najbliższym czasie?

Balazs Bagyi New Quartet

Perkusista i kompozytor Balázs Bágyi jest uznawany za jednego z najbardziej znamienitych muzyków węgierskiej sceny jazzowej. Działał też bardzo aktywnie na arenie międzynarodowej i prowadził własne zespoły przez ostatnie dwie dekady. Przez lata był również członkiem wielu grup, dlatego potrafi tworzyć muzykę niemal we wszystkich gatunkach. Co więcej, muzyk wyrobił sobie unikalny, melodyjny styl gry na perkusji.

Wydarzenia Jassmine

Jego partnerzy to z kolei bardzo uznani muzycy młodego pokolenia pochodzący z Budapesztu. To charakteryzujący się ogromną energicznością saksofonista Soso Lakatos, posiadający klasyczne wykształcenie i uhonorowany jedną z najbardziej prestiżowych nagród węgierskich Junior Prima pianista Dezső Oláh oraz Péter Oláh, jeden z najwybitniejszych węgierskich kontrabasistów swojego pokolenia. Ich instrumenty rozbrzmią w Jassmine już 15 kwietnia!

Bilety złapiecie tutaj | Wydarzenia Jassmine

Michał Jan x Immortal Onion

Zespół Immortal Onion zdążył ugruntować pozycję jednego z najciekawszych projektów nowej fali polskiego jazzu. Panowie konsekwentnie zyskują to miano również za granicą. Zagrali 13 koncertów poza granicami naszego kraju, na przykład w Moskwie i na Syberii.

Sprawdź też
Alberto i Bedoes

Wydarzenia Jassmine

Po dwóch świetnie przyjętych albumach (debiutanckiego Ocelot of Salvation z 2017 roku i wydanego w U Know Me XD [Experience Design] z 2020) prezentują teraz płytę Screens. Powstała ona z inicjatywy trójmiejskiego kompozytora i saksofonisty Michała Jana Ciesielskiego. Tak więc ich drogi się połączyły i będziemy mogli posłuchać całego asortymentu ich nieoczywistych dźwięków już 12 kwietnia o 20:30. Co jeszcze się zdarzy? Będą koncerty takich twórców jak Jazzbois czy Kuby Więcka. Biletów szukajcie niżej!

Bilety znajdziecie tutaj

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone