Czytasz
Xeno & Oaklander wracają do Polski

Xeno & Oaklander wracają do Polski

Xeno & Oaklander

Trudno czasem po weekendzie miękko wpaść ponownie w bieg tygodnia. Na szczęście niezależnie od tego co Wam zafunduje pierwsza połowa dnia, drugą wieczorną na pewno na wielki plus zaczaruje koncert w Pogłosie. Dziś wieczorem w spółdzielni na Burakowskiej wystąpią Xeno & Oaklander.

Xeno & Oaklander to stacjonujący na Brooklynie w Nowym Jorku duet, który tworzą Liz Wendelbo I Sean McBride. Do Polski wpadną na dwa koncerty: do Warszawy i do Krakowa.

Grają minimalistyczną, kosmiczną, momentami oniryczną elektronikę, która powstaje tylko i wyłącznie z pomocą syntezatorów analogowych połączonych z wokalami. Artyści są w dużej mierze odpowiedzialni za tchnięcie nowego życia i odrodzenie sceny synth wave zarówno na terenie Stanów Zjednoczonyc, jak i całej reszty naszego globu.

W 2014 roku dołączyli do znanego i lubianego labelu Ghostly International, gdzie wydali albumy Par Avion oraz Topiary, które zapewniły im szerszy rozgłos i duże uznanie środowiska.

Około rok później światło dziennie ujrzał piękny, inspirowany podróżami w przestrzeni kosmicznej oraz czasie materiał zatytułowany Movements, który po dwóch latach doczekał się kontynuacji (Movements II).

Rok bieżący zaowocował nowym długogrającym albumem, który nosi tytuł Hypnos i jest pierwszym wydanym przy współpracy z Dais Records. Xeno & Oaklander tej nocy supportowani będą przez solowy projekt z Philadelphii – Void Division. Po poniedziałkowym gigu w Pogłosie, Xeno & Oaklander zagrają w piątek w ramach Green Zoo festiwal w krakowskim Klubie RE.

Bilety na oba wydarzenie możecie dostać u nas!

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone