Czytasz
Z osiedla na pole. Szpaku został bardem polskich rolników

Z osiedla na pole. Szpaku został bardem polskich rolników

Szpaku

Jakiś czas temu Szpaku opublikował numer, który bardzo szybko stał się viralem na TikToku. Z tekstem utworu utożsamili się polscy rolnicy.

Szpaku wsparciem dla strajkujących

Od kilku miesięcy Europę pochłaniają wszechobecne strajki rolników. Najgłośniejsze odbywają się w Niemczech oraz we Francji, a kilka tygodni temu zaczęło dziać się także w Polsce. Nieoczekiwanie okazało się, że jedna z piosenek Szpaka szczególnie spodobała się osobom biorącym udział w protestach.

Mowa o kawałku Plaster, który pochodzi z opublikowanej na początku roku EP-ki pod tytułem Cerber. Emocjonalny numer został nagrany wraz z dziewczęcym chórem Cantabile, który można usłyszeć w refrenach, a jego produkcją zajął się Deemz. Piosenka od samego początku zdobywała dużą popularność na TikToku, jednak to strajkujący rolnicy uczynili z niej swój hymn. W sieci pojawia się masa nagrań, a w tle zawsze rozbrzmiewają dźwięki numeru. Szczególnie pasująca do trudnej sytuacji okazała się końcówka numeru, w której można usłyszeć wersy takie jak: Jeszcze wszystko będzie dobrze, wiem, jak jest / Ta piosenka jest jak plaster, gdy ci źle.

Dlaczego nie powstał duet Szpaku x Roxie Węgiel? Jest komentarz artystki

Nieoficjalny hymn

Szpaku z pewnością nie planował nagrania piosenki, która wesprze rolników podczas strajków. Niemniej jednak fakt, że kawałek stał się nieoficjalnym hymnem trwających protestów, wpływa na jego popularność. W serwisie YouTube utwór posiada już ponad dziewięć milionów wyświetleń, a w zestawieniach przygotowywanych przez pozostałe serwisy streamingowe pojawia się na najwyższych miejscach wśród piosenek najczęściej słuchanych w kraju.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone