Czytasz
Żaden patrol nie stanowi dzisiaj przeszkód | Rapwersiada #4

Żaden patrol nie stanowi dzisiaj przeszkód | Rapwersiada #4

Comiesięczny przegląd naszej rodzimej rapsceny w formie meme. W środku nowości od Palucha, Bałagane, Jetlagz czy stale budującej wokół siebie hype Undy. Orientuj się w nowościach, badaj Rapwersiadę.

Paluch – Każdy blok

Paluch to fabryka dobrych zwrotek. Typ ma linię produkcyjną z wysokiej klasy szesnastkami. Odkąd wskoczył po raz pierwszy na bardziej taneczne bity, powraca do tego patentu regularnie i za każdym razem wypada lepiej niż poprzednio. Nie jest to wcale takie oczywiste i proste. Wielu raperów połamałoby sobie zęby na tym tempie. Poznaniak potrafi zanucić, skroić odpowiednio wersy i dostosować do nich swoje charyzmatyczne flow – efekt to solidny letni bangierek, o to cho.

Paluch w całej Polsce

OIO – Paleta barw

O OIO wszystko już zostało napisane. Płytka wjechała jak trzeba, koncerty to ogień przebrzydły, zajawka wciąż kipi gęsta. Ale czy zdajecie sobie sprawę z istnienia odlotowych reklamowych strategii promujących styropiany akustyczne?! Tak, do niedawna sam nie zdawałem sobie z tego sprawy i być może dalej tkwiłbym w tej żałosnej niewiedzy, gdyby nie ten złoty tweet. Na zachętę łapcie skrin, a więcej w samym twicie.


OIO w Twoim mieście

Kaz Bałagane – Insalata mista

Bałaganiarz wjeżdża z nowym mixtapem. W pakiecie bezkompromisowe wersy, przewózka i mocarne bity. Blueface odbił się szerokim echem za sprawą szalonej gościnki Młodego Drona. To ważny moment kariery warszawskiego MC. Po kilku udanych projektach publika zdążyła oswoić się z charakterystycznym stylem Kazka. Raper wypracował sobie solidną pozycję, ale stoi obecnie przed podobnym problem, z którym mierzyli się Oskar ze Steezem – cisnąć dalej w swojej stylistyce czy stawiać na ewolucję? Duet PRO8L3M pokusił się o eksperymenty i wyszło tak o, zobaczymy co zrobi Kazek.

Jetlagz – Kle Kle

Powrót do żywych chłopaków z JWP to jeden z fajniejszych zwrotów na naszej scenie. Kosi i Łajzol bardzo sprawnie łączą swoje klasyczne fundamenty ze świeżym spojrzeniem na brzmienie. Zarażające energią refreny, które bankowo wjadą idealnie w opcji live ze skandującą publiką i sprawnie przewinięte zwrotki to towar, który wchodzi jak złoto. Props za poruszenie tematu zmian klimatu, ten problem wskoczył właśnie na zupełnie inny poziom (słyszeliście o Portland?) – pora się ogarnąć.

Sprawdź też
Waima singiel


Jetlagz w Sopocie


Undadasea – Bursztynowy flex

Zawsze jest pora, by przypomnieć, że Rodzina Soprano to top 3 seriali ever. Zderzenie tego z trójmiejskim składem nie jest przypadkowe. Słuchajcie, fenomen Undy to nie są żarty. Ta nadmorska ekipa zdążyła już podbić serca publiki w wielu polskich miastach. Prawda jest taka, że gdzie się nie pojawią, Internet zalewa fala pochwał i podjarki. Szczerze? Po obejrzeniu tego filmiku zupełnie się nie dziwię. Czysty hiphop, chmara ludzi na scenie płynących pod bit bez żadnych kół ratunkowych – japa się cieszy, jak się na to patrzy. Łapcie Undę live koniecznie, nie bez powodu są objawieniem.

Bursztynowy flex w Krakowie w ten weeekend

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone