Czytasz
20 marcowych koncertów, których nie możecie przegapić

20 marcowych koncertów, których nie możecie przegapić

World Wide Warsaw Zebra Katz koncerty marzec Going. bilety

Szósta edycja miejskiego festiwalu, trasy polskich artystów, pierwsze występy w Polsce i wiele innych. Koncertowy marzec zapowiada się naprawdę grubo.

Idzie wiosna. Co prawda, jeszcze nie widać tego za oknem, ale muzyczne wydarzenia pączkują jak szalone i lada moment będziemy świadkami ich pełnego rozkwitu. Co dobrego przyniesie nam marzec? Wybieramy dla Was najciekawsze wydarzenia zbliżających się tygodni!

Kakkmaddafakka, 7 marca, Pogłos

Są z Norwegii, grają indie rocka i słyną z energetycznych występów na żywo. Jeśli odpalicie sobie któryś z numerów Kakkmaddafakka na myśl momentalnie przyjdzie Wam przełom pierwszej i drugiej dekady XXI wieku. Niezobowiązująco, lekko, z dystansem i bez napinki. Jeśli nie macie planów na wieczór 7 marca, to już macie.

Onoe Caponoe, 8 marca, Pogłos

Zapomnijcie o rapowym karaoke, bo w najbliższą niedzielę przyleci do Was prawdziwy kosmita. I to nie z odległej galaktyki, ale z Wysp Brytyjskich, z zadymionego i skwaszonego Londynu. Onoe Caponoe jest totalnym kotem, jeśli chodzi o undergroundowy rap, w którym psychodela gra pierwsze skrzypce, a dobra nawijka i wciągająca liryka idą ze sobą w parze. Dajcie sobie tę przyjemność.

Nagrobki, 4-8 marca, trasa

Jesteśmy fanami zarówno muzyki Nagrobków, jak i całego ich wizerunku. Nie możemy zatem nie wspomnieć o nadchodzącej trasie zespołu, która startuje już 4 marca w gdańskiej Ziemi i zakończy się kilka dni później w Warszawie. Duet będzie promował swój ostatni album “Pod Ziemią“, ale na pewno nie zabraknie też przebojowych nokturnów z wcześniejszych płyt. Radujcie się!

czytaj dalej: Luźna Gadka z Nagrobkami [wywiad]

World Wide Warsaw, 25-29 marca, Warszawa

Szósta edycja festiwalu World Wide Warsaw przyniesie nam 7 koncertów (w tym jeden before) i 2 didżejskie imprezy. Zaczynamy 18 marca, kiedy to GZA z legendarnego Wu-Tang Clanu wystąpi w ramach gigu zapowiadającego WWW. W ramach regularnego festiwalu zagrają m.in. Zebra Katz, Sóley, Mike Skinner czy Tom Rosenthal i Bishop Nehru. Dla każdego coś dobrego.

Sokół – Eskimo Tour, 5 marca – 3 kwietnia, trasa

Sokół zapowiedział singlem “Zorro” drugą solową płytę i na dniach rusza w miesięczną trasę po Polsce. Większość koncertów odbędzie się w marcu, a artysta odwiedzi m.in. Toruń, Kraków, Warszawę, Poznań czy Gdańsk. Na koncertach usłyszymy nowe tracki, klasyki z poprzednich lat, a nasze oczy i mózgi cieszyć się będą wyjątkową oprawą audiowizualną. Sokół zawsze w cenie.

Bassekou Kouyaté & Ngoni Ba, 7 marca, Pardon, To Tu

Muzyka Czarnego Lądu wraca do warszawskiego Pardonu. Doskonale pamiętamy znakomite koncerty Konono Nº1, Tamikrest, Ebo Taylora czy Tal National jeszcze w starych lokalizacjach klubu. Cieszy zatem, że w nowej przestrzeni ponownie zapanuje radosna atmosfera. Tym razem za sprawą Bassekou Kouyaté i Ngoni Ba, muzyków z Mali, którzy zaprezentują repertuar oparty na instrumentach perkusyjnych i starożytnej lutni ngoni.

Boy Pablo, 14 marca, Praga Centrum

Tylko spójrzcie na tego młodziaka o chilijskich korzeniach. Przecież to chodząca definicja dobrego humoru i młodzieńczego zapału. Dwa lata temu w Pogłosie było niesamowicie, wybierzcie powtórkę z rozrywki już w połowie marca, a poziom Waszego szczęścia wzrośnie o kilka dodatkowych punktów.

Jetlagz, 14 marca, 999

Jeśli chodzi o zasłużoną dla polskiego rapu ekipę JWP, to jej członkowie mieli pracowity 2019 rok. Wydany pod koniec listopada album “Szum” duetu Jetlagz zebrał naprawdę solidne recenzje i udowodnił, że chłopaki mają talent nie tylko do błyskotliwych tekstów, ale również do selekcji bitów i tworzenia po prostu dobrych, wpadających w ucho numerów.

Sprawdź też
Sokół

BNNT, 21 marca, Klub SPATiF

Konrad Smoleński i Daniel Szwed wrócili w 2019 roku z nieco inną niż dotychczas płytą. Industriale i noizy pozostały, ale na “Middle West” pojawiła się także melodeklamacja. Za recytację wersów na najnowszym albumie duetu odpowiada aktorka Nowego Teatru – Jaśmina Polak. Ptaszki ćwierkają, że zespół ma teraz częściej grywać poza granicami Polski, więc wpadajcie na ich koncert, póki okazja. A trzeba dodać, że występy BNNT to zawsze przeżycie metafizyczne.

EABS plays Sun-Ra, 28 marca, Klub SPATiF

Saturn to astrologicznie jedna z najsilniejszych planet naszego Układu Słonecznego. W jego noc, w warszawskim SPATiFie zagrają EABS, którzy tym razem nie będą głosić słowiańskiej mitologii, a wezmą się ze artystę prawdziwie wyjątkowego. Mowa oczywiście o niesamowitym przybyszu z odległych systemów planetarnych: SunRa. Jak to mówią młodzi ludzie: będzie odlot.

Ex-Eye, 30 marca, Pardon, To Tu

Jesteśmy prostymi ludźmi – widzimy w składzie Grega Foxa i Colina Stetsona i w ciemno kupujemy bilety. O wielkich umiejętnościach tych obu panów nikogo przekonywać nie trzeba. ExEye to jeden z intensywniejszych projektów tych muzyków, w ramach którego towarzyszą im jeszcze Shahzad Ismaily i Toby Summerfield. Efekty? Skrajny miks black metalu, industrialu, jazzu i minimalu. Mniam.

GENTS, 27/28 marca, Klub RE/Chmury

Niedawno przyjemnie bujaliśmy się i wspominaliśmy czasy licealnych dyskotek na koncercie Eriki de Casier, a w marcu czeka nas kolejne spotkanie z duńską sceną muzyczną. Do Krakowa i Warszawy wpadnie mega czilerski duet GENTS, których twórczość leży blisko Lust for Youth czy First Hate. Czyli smutni chłopcy, nostalgiczny wajb, ejtisowe synthy i odrobina zimnej fali. Dla nas git.

czytaj dalej: Lasery, endorfiny i techno, czyli kultowy rave Mayday Polska w liczbach

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone