Czytasz
5 najlepszych komunikatorów na wielkanocny video czat z rodziną i przyjaciółmi

5 najlepszych komunikatorów na wielkanocny video czat z rodziną i przyjaciółmi

video chat call Houseparty app Going. zostań w domu Wielkanoc

Tegoroczne święta wielkanocne będą znacząco różnić się od swoich poprzedników. To pierwsza taka sytuacja, kiedy nie powinniśmy wracać do swoich rodzinnych domów, przemieszczać się wzdłuż i wszerz naszego kraju, a zamiast tego złapać się z najbliższymi online.

Jeśli nie mieszkacie już z rodzicami, a większość Waszej rodziny rozrzucona jest po całej Polsce, przygotowaliśmy dla Was najciekawsze aplikacje, za pośrednictwem których wielkanocny video call nie będzie udręką. Wystarczy zainstalować, poinstruować dziadków, jak to zrobić, umówić się na konkretną godzinę i wspólnie cieszyć się jajkami, sałatkami i babkami.

cover fot. House Party app

Discord

Aplikacja, która od kilku lat jest w totalnym topie, głównie za sprawą środowiska gamingowego, które najczęściej korzysta z Discorda. Dlaczego polecamy tę appkę? Jest świetnie zaprojektowana, jest bardzo prosta w użyciu, a jednocześnie w rozmowie może brać udział aż 10 użytkowników. No i służy głównie do gier, a jak wiadomo, uwielbiamy gry.

Plusy? Prosty w użyciu, wygodny interfejs, możliwość rozmowy z dużą liczbą znajomych.

Minusy? Skoncentrowany głównie na audio, ale video opcje też działają bardzo spoko.

video chat call Going. Wielkanoc zostaje w domu komunikator

Houseparty

Wisienka na torcie, czyli aplikacja, która zdobyła szerszy rozgłos dopiero niedawno. Rozgłos spowodowany oczywiście social distancingiem, bo pomimo siedzenia w domach, ludzie wcale nie chcą się od siebie dystansować. Dzięki tej aplikacji w łatwy sposób zorganizujemy grupowy video czat, korzystanie z niej jest bardzo intuicyjne, appka nie odstrasza swoim designem i jest po prostu cool.

Zawiera sporo opcji dodatkowych – filtry, możliwość połączenia się z kontami w innych aplikacjach, możecie też skorzystać z wielu mini-gier, które znajdziecie w Houseparty. Ważne info – appka jest bezpieczna, nie ma żadnych sygnałów o tym, żeby zbierała wrażliwe dane. Ciekawostka – użytkownik może dołączyć do KAŻDEJ rozmowy prowadzonej przez swoich znajomych (o ile ktoś nie zabezpieczy jej hasłem), co oznacza możliwości przypadkowego poznania innych ludzi w dość łatwy i bezpośredni sposób.

Plusy? Czysta rozrywka, dostępność gier.

Minusy? W zasadzie żadnych.

video chat call Going. Wielkanoc zostaje w domu komunikator

Zoom

Ciężka sprawa z tym Zoomem, bo o ile technologicznie i UX-owo wszystko się zgadza, to ostatnio wypłynęły na wierzch informacje, jakoby aplikacja zbierała wrażliwe dane. Polecamy więc zachowując należytą rezerwę – jeśli ma to być świąteczna rozmowa, a nie ważne biznesowe spotkanie, raczej nie powinniśmy na tym ucierpieć.

Plusy? Świetny dla większych grup, przejrzysty podział na kafelki podczas rozmowy, przyjazny UX.

Minusy? Niestety, ale podejrzane zbieractwo danych, które dla wielu może być obecnie opcją dyskwalifikującą to narzędzie.

video chat call Going. Wielkanoc zostaje w domu komunikator

Whereby

Jedna z najładniej zaprojektowanych aplikacji do video chatów to doskonała opcja na dyskusje z rodziną i przyjaciółmi. Wśród dostępnych subskrypcji znajdziecie opcję Free, Pro oraz Business. Każda z nich różni się od siebie liczbą „pokoi”, do których można zapraszać rozmówców oraz liczbą użytkowników mogących korzystać z jednego konta. Na świąteczne pogaduchy w zupełności wystarczy nam opcja darmowa, w ramach której podczas jednej videorozmowy może uczestniczyć 4 użytkowników. Nie za dużo, nie za mało.

Plusy? Nie trzeba nic instalować, wystarczy wejść w wysłany przez właściciela „pokoju” link, wygląd, łatwość użytkowania, jakość video.

Minusy? Jeśli już, to liczba rozmówców w opcji darmowej.

video chat call Going. Wielkanoc zostaje w domu komunikator

WhatsApp

Znana i lubiana appka, z której częściej korzysta się poza granicami Polski. U nas nie przyjęła się aż tak dobrze, natomiast z tego, co wiemy, spora część userów to osoby w wieku naszych rodziców czy dziadków. Stąd też wybraliśmy WhatsAppa – prawdopodobnie ma go zainstalowanego większość naszych członków rodziny, która nie do końca ogarnia Instragramy, TikToki czy Fejsbuki.

Plusy? Jest bezpieczna i powszechnie znana.

Sprawdź też
Birthe Piontek, Mackarel, 2018

Minusy? Jednocześnie udział w rozmowie może brać tylko 4 użytkowników.

video chat call Going. Wielkanoc zostaje w domu komunikator

Jeśli szukacie alternatyw dla wyżej wymienionych aplikacji, polecamy też inne, bardziej znane narzędzia: Google Hangouts, Slack, Squad, Skype, FaceTime czy Messenger. Wszystkie z nich również dobrze spełniają swoją rolę. Mamy nadzieję, że wybierzecie coś dla siebie i spędzicie Wielkanoc bez urwanych połączeń.

Pamiętajcie, że profilaktyka, higiena i przestrzeganie zasad w kontaktach międzyludzkich to teraz bardzo istotne sprawy. Poniżej przeklejamy Wam ważną informację:

– często i dokładnie myj ręce, używając mydła i wody

– kiedy kaszlesz lub kichasz, zakrywaj usta i nos – najlepiej chusteczką lub rękawem

– zachowaj co najmniej 1.5 metra odległości od osób, które kaszlą i kichają

– unikaj dużych zgromadzeń i skupisk ludzkich. Stosuj się do zaleceń i komunikatów dotyczących przeciwdziałania koronawirusowi

Jeśli masz objawy lub kontakt z osobą zakażoną, powiadom o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną pod numerem 800-190-590

Nie panikujcie, uważajcie!

Copyright © Going. 2020 • Wszelkie prawa zastrzeżone