Czytasz
Bez mazurka i jajek? Wielkanocna uczta na dowóz – tam zamówicie pyszne jedzenie

Bez mazurka i jajek? Wielkanocna uczta na dowóz – tam zamówicie pyszne jedzenie

Wielkanoc

Idą święta, a co za tym idzie – czas najwyższy przygotować specjalne menu. Nie każdy lubi gotować, a w tym roku sytuacja jest wyjątkowa, dlatego dobrą opcją będzie wsparcie ulubionych knajp.

Do tej pory, znaczna część z nas pakowała manatki i udawała się do rodzinnych miejscowości, by tam spędzić Wielkanoc. W tym roku niektórzy „utknęli” w swoich wynajmowanych mieszkaniach, więc scenariusz na najbliższy weekend będzie wyglądał pewnie nieco inaczej, co wcale nie musi oznaczać, że gorzej. Możecie np. zdzwonić się z najbliższymi na video czacie. Podstawą każdych świąt jest jedzenie, więc mamy dla Was kilka warszawskich knajp, które dowiozą najpyszniejszą szamę pod same drzwi. Badajcie temat!

Bar Pacyfik

Jedna z naszych ulubionych miejscówek w Śródmieściu, w której potrafiliśmy przesiedzieć całe weekendy. Odkąd pozamykano wszelkie restauracje, Pacyfik dowozi jedzenie do naszych domów, więc mamy namiastkę dawnego życia także w czasie #socialdistancing. Do ich menu wpadają co jakiś czas wspaniałe nowości, jak chociażby MEGA KESA, czyli „quesadilla wielkości stolika w pacynie”. Musimy przyznać, że wygląda obłędnie, a znając Pacyfik pewnie tak samo smakuje.

Vegan Ramen Shop

Choć ramen niekoniecznie kojarzy się z Wielkanocą, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zaczął się kojarzyć. Zamiast klasycznego żurku – „mięsny” tantanmen. Działający na Saskiej Kępie i na Mokotowie Vegan Ramen Shop to już kultowe miejsce, w którym świetny wystrój i atmosfera łączą się z wyjątkowym smakiem. Całe szczęście oba adresy dostarczają szamę na dowóz, więc śmiało możecie ich wspierać w tym trudnym okresie. Kiedy będziecie spożywać zamówiony posiłek w swojej kuchni, odpalcie playlistę „piosenki z ramenki” – tak dla dopełnienia atmosfery. Smacznego!

Mąka i Woda

Kiedy nasz mózg wysyła sygnały, że to najwyższy czas na neapolitańską pizzę, automatycznie myślimy o tej knajpie. Tradycyjna receptura, składniki najwyższej jakości i piec opalany drewnem powodowały, że każda pozycja z menu Mąki i Wody wywołuje jedzeniową ekstazę. Na czas Wielkanocy, restauracja przygotowała także specjalną ofertę, w której znajdziemy pyszne, wypiekane na miejscu chleby, czy polsko-węgierską kiełbasę i wędliny. Jeśli chcecie namiastkę tradycyjnych świąt – warto zerknąć.

No Problem – Bracka 20

Przyznamy, że bardzo brakuje nam posiadówek na Brackiej 20. Całe szczęście, że ku uciesze naszych podniebień, pyszną wegańską szamę możemy zamawiać do domu. W menu na wynos każdego dnia pojawiają się nowe dania, zachwycające nie tylko kolorami czy piękną kompozycją na fotach, ale i smakiem. Podobnie jak Mąka i Woda, No Problem stara się jak najbardziej umilić nam święta. Wśród wielkanocnych propozycji jest chociażby pasztet z soczewicy i kaszy jaglanej, żur gryczany czy wegańska pasta makrelowa. Jedzenie możecie odbierać osobiście do 12 kwietnia.

Paloma nad Wisłą

W Palomie nawet wielkanocny koszyczek robi wrażenie. Znajdziemy w nim dobrze znane dania, jednak z twistem typowym dla nadwiślańskiej knajpy. Do jutra możecie skorzystać ze świątecznej oferty, w której znaleźć można wegańskiego śledzia z boczniaków, sałatkę z matiasem i pieczonymi burakami, czy obecny podczas każdej Wielkanocy – barszcz biały. W tym przypadku na wędzonym pstrągu i domowym zakwasie. Zamówione jedzenie możecie odebrać samodzielnie do niedzielnego południa.

The Cool Cat

Knajpa serwująca azjatycką kuchnię fusion, od samego początku dokłada wszelkich starań i wychodzi naprzeciw swoim klientom, którzy w czasie domowej izolacji tęsknią za Cool Catem. Wśród dostarczanych dań znaleźć możemy m.in. burgera z ośmiornicą, frytki w różnych wariacjach smakowych, czy nawet karmelu miso. Do końca dnia macie okazję skorzystać także z menu wielkanocnego. Odbiór zamówionego jedzenia maksymalnie w sobotę.

Pamiętajcie, że profilaktyka, higiena i przestrzeganie zasad w kontaktach międzyludzkich to teraz bardzo istotne sprawy. Poniżej przeklejamy Wam ważną informację:

– często i dokładnie myj ręce, używając mydła i wody

– kiedy kaszlesz lub kichasz, zakrywaj usta i nos – najlepiej chusteczką lub rękawem

– zachowaj co najmniej 1.5 metra odległości od osób, które kaszlą i kichają

– unikaj dużych zgromadzeń i skupisk ludzkich. Stosuj się do zaleceń i komunikatów dotyczących przeciwdziałania koronawirusowi

Jeśli masz objawy lub kontakt z osobą zakażoną, powiadom o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną pod numerem 800-190-590

Nie panikujcie, uważajcie!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone