Czytasz
Legalna aborcja i “kawa czarna jak wku*****e serca” – warszawskie knajpy opowiadają o akcji Ustawka na podpisywanie

Legalna aborcja i “kawa czarna jak wku*****e serca” – warszawskie knajpy opowiadają o akcji Ustawka na podpisywanie

Ustawka na podpisywanie Legalna Aborcja

Zjesz na wynos, podpiszesz na miejscu. W ten weekend w Warszawie rusza “Ustawka na podpisywanie” – zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem o legalnej aborcji.

O szczegółach akcji “Ustawka na podpisywanie” pisaliśmy na początku tego tygodnia. Od tego czasu udział w zbiórce podisów zadeklarowało już niemal 50 warszawskich restauracji. Od 27 do 28 lutego będziecie mogli zamawiać jedzenie i tym samym wspierać gastro oraz jednocześnie podpisać projekt ustawy Legalna aborcja.

Robimy Ustawkę na podpisywanie, bo podpisy nie zbiorą się same. Chcieliśmy to zadanie ułatwić i upowszechnić, a przy okazji możemy pomóc naszym ulubionym knajpom, barom i klubom, bo bez gości łatwo nie mają – mówi jedna z organizatorek akcji Magda Kramer.

Żeby ważną sprawę załatwić w przyjemnej i sprzyjającej załatwianiu ważnych spraw atmosferze – dodaje Antoś Orłoś.

Postanowiliśmy odezwać się do paru warszawskich knajp, w których w ten weekend będziemy mogli podpisać się pod obywatelskim projektem o legalnej aborcji. Sprawdźcie, dlaczego zdecydowały się one wziąć udział w akcji i dowiedzcie się, co smacznego będziecie mogli zgarnąć od nich na wynos!

Raj w Niebie

– Zdecydowaliśmy się wziąć udział w akcji “Ustawka na podpisywanie” bo uważamy, że prawo do decyzji to podstawowe prawo każdego człowieka, a temat aborcji nie powinien podlegać wymuszonym i politycznym ustawom/wyrokom. Każda i każdy z nas ma prawo do podejmowania własnych wyborów, do decydowania o swoim ciele i zdrowiu. Aborcja była jest i będzie i uważamy, że powinna być dostępna, a osoby które ją rozważają powinny dostać odpowiednie wsparcie psychologiczne, medyczne, społeczne. Ten proces do podejmowania decyzji o aborcji powinien według nas być legalny i bezpieczny dla każdej kobiety.

Nasza kuchnia specjalizuje się w hawajskich poke bowlach. Tak więc zapraszamy na miski pełne kolorowych warzyw, owoców, surowej ryby, krewetek, a także innych składników poprawiających odporność takich jak kimchi czy imbir. Pojawiło się w naszej karcie też kilka nowości, które zyskują coraz większą popularność, między innymi Lemon Akamu, czyli łosoś z fenkułem, grzybami shimeji na cytrynowym risotto czy Mea Kanu Burger, wegetariański burger z cykorią czerwoną i cukinią w tempurze z chutney z mango, majonezem siracha oraz frytkami z batata.

WARMUT

– Tak naprawdę to bardzo trudne pytanie, bo powodów jest tyle, że moglibyśmy je wymieniać całymi dniami. Po prostu nie ma naszej zgody na odbieranie kobietom ich praw i zmuszenie do czegokolwiek, ale to też pewnie wyraz ogólnego sprzeciwu na większość rzeczy, który dzieją się ostatnio w naszym kraju. Wierzymy jednak, że wspólnie możemy zdziałać więcej. 

Od niecałego miesiąca w Warmucie funkcjonuje nowe menu i również w ten weekend wszyscy goście będą mogli spróbować naszych nowych propozycji. Pozostajemy nadal w klimacie śródziemnomorskim, ale postawiliśmy mocno na nasze popularne tapasy i zestawy, które sprawdzają się na spotkaniach ze znajomymi albo we dwoje.

Niezmiennie idziemy w kierunku naszego hasła „Podziel się!” i nasze menu świetnie to odzwierciedla. Gwiazdą naszego menu, której nie można pominąć, to zdecydowanie nasz de volaille i nie będziemy mówić nic więc niż to, że po prostu trzeba go spróbować, jeśli ktoś jeszcze tego nie zrobił. Jest to nasze absolutnie odkrycie, które od wielu tygodni praktycznie codziennie się wyprzedaje. Musimy przyznać, że od niedawna mamy romans z nowoczesną interpretacją kuchni staropolskiej i z pewnością wkrótce w naszym menu pojawią się nowe pozycje inspirowane tym kierunkiem. 

No Problem

– W akcji bierzemy udział, ponieważ od zawsze wspieramy społeczne inicjatywy niosące za sobą ideały wolności i szacunku. Uważamy, że temat ustawy aborcyjnej przekracza granice, właśnie, szacunku DO wolności. Do wolności i bezpieczeństwa obywatelek, chcących samodzielnie decydować o podejmowaniu tak trudnej decyzji, jaką jest aborcja. Nie chodzi tu tylko o legalizację i bezpieczeństwo takich zabiegów, ale także o dostęp do rozszerzonych badań prenatalnych. O możliwość dostępu do wiedzy i świadomego wyboru. O traktowanie Obywatelek jak samodzielnie myślących ludzi i oddanie im prawa do decyzji. Wybór, nie zakaz!

Zapraszamy do składania podpisów w naszym lokalu z pyszną kuchnią roślinną. Mamy też dobrą kawę i inne specjały na barze, którymi chętnie Was ugościmy. Na Brackiej 20 od początku trzymamy się wspomnianych wcześniej zasad wzajemnego szacunku, bliskie są nam ideały społeczne, ekologiczne i less waste. W tym duchu nieustannie próbujemy przetrwać w tym trudnym czasie. Z góry dziękujemy za wsparcie lokalnej gastronomii!

barStudio

– Zdecydowaliśmy się dołączyć do akcji “Ustawka na podpisywanie”, bo projektowana ustawa ma na celu zagwarantować osobom mieszkającym w Polsce realizację pełni praw reprodukcyjnych, w tym prawa do ochrony zdrowia i poszanowania wolności oraz prywatności w zakresie rozrodczości. Jesteśmy za projektem ustawy, bo rażące naruszenia prawa do ochrony zdrowia reprodukcyjnego i samostanowienia w sprawach prokreacji były wielokrotnie przedmiotem krytyki ze strony organizacji międzynarodowych stojących na straży praw człowieka.

Komitet Praw Człowieka w Generalnym Komentarzu nr 36 do art. 6 Międzynarodowego Paktu Praw Osobistych i Politycznych (prawo do życia) z 2018 roku (CCPR/C/GC/36) wskazał, że zapewnienie efektywnego dostępu do bezpiecznej i legalnej aborcji jest kwestią ochrony zdrowia fizycznego i psychicznego kobiet oraz dziewcząt, zabezpieczeniem ich przed dyskryminacją i ingerencją w prywatność.

Chcemy żyć w kraju, w którym kobietom w XXI wieku nie odbiera się ich praw. Zwłaszcza nie robią tego mężczyźni, którzy “wiedzą lepiej”. I którzy boją się samodzielnych i stanowiących o sobie i swoim świecie kobiet. Chcemy żyć w kraju, który słucha ekspertów, a nie ideologów.

Przyszłość będzie kobietą albo nie będzie jej wcale. A patriarchat musi zginąć. Za to napijemy się, na wynos, czarnej kawy, Czarnej, jak nasze wkurwione małe serca. PODPISUJMY!

ØL3

W akcji zdecydowaliśmy się wziąć udział bo jesteśmy ludźmi.

źródło: Facebook ØL3

A będzie u nas można zamówić oczywiście naszą pizzę.

Bar Pacyfik

Od początku wspieramy Strajk Kobiet. Tym bardziej, że właścicielki Pacyfiku to 3 kobiety. Uważamy, że pseudowyrok Trybunału jest barbarzyński i taka sytuacja nie powinna mieć miejsca w XXI wieku w europejskim kraju, ani w ogóle w żadnym kraju oczywiście. Sytuacja jest w Polsce na tyle poważna, że warto żeby każdy zabrał głos, niezależnie z jakiej jest branży. Chcemy wykorzystać nasze stosunkowo duże zasięgi w dobrej sprawie.

Można u nas zjeść super hot dogi, tacosy, frytki, burrita i inne cuda, które są idealne żeby wziąć w rękę i usiąść gdzieś w przyrodzie korzystając z pierwszych wiosennych dni.

Chmury

– Za decyzją stoi elementarna przyzwoitość. Skoro możemy skorzystać z naszego konstytucyjnego prawa i podpisać się pod obywatelskim projektem dotyczącym legalnej aborcji, to nie ma się nad czym zastanawiać.

Ustawka na podpisywanie Chmury
źródło: Facebook Chmury

Na pewno zapraszamy na naszą pizzę, wszystko robimy od podstaw na miejscu, tylko świeże składniki. Kto nie próbował, może zakochać się w naszym burrito (smokey tempeh ftw!) czy quessadilach (cheddar + szarpany boczek? hit!). Na miejscu będzie też dostępny nasz merch (czapki, tshirty, tote bagi). No i my będziemy!

Lokal Vegan Bistro

– Decyzja o wzięciu udziału w akcji była dla nas tak oczywista, że trudno było nawet zebrać myśl i opisać dlaczego. Uważamy, że aborcja jest niezbywalnym prawem człowieka i każda kobieta powinna mieć do niej dostęp, kiedy tylko jej potrzebuje, bezwarunkowo. O decyzjach smutnych facetów z rządu czy ordo iuris nie będziemy pisać, bo każdy wie, jak absurdalne i zarazem brutalne są ich pomysły. Trzeba ich zatrzymać. Udział w tej akcji to nasze małe ziarenko, które pomoże zatrzymać ten obłęd.

A co będziecie mogli zjeść u nas w ten weekend? M.in. gołąbki z ziemniakami – klasyka w roślinnej odsłonie czy placki ziemniaczane z serkiem z tofu i „łososiem” z marchewki. Całe nasze menu znajdziecie na stronie lokalveganbistro.pl

Chwast Food

Wzięliśmy udział w akcji, bo uważamy, że wybór jest najważniejszy. Jeśli się z kimś nie zgadzasz, to porozmawiaj z nim, a nie twórz prawa, które zamknie go w więzieniu.

źródło: Facebook Chwast Food

W nadchodzący weekend, jak zawsze, będzie u nas można zamówić pyszne wegańskie burgery i roślinną kuchnię polską.

Więcej o akcji Legalna Aborcja. Bez kompromisów przeczytacie tutaj.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone