Czytasz
Warszawski WARMUT zaprasza na 5. urodziny i debiut nowej miejscówki

Warszawski WARMUT zaprasza na 5. urodziny i debiut nowej miejscówki

Warszawska stolica wermutu obchodzi swoje piąte urodziny! Na znakomite drinki, DJ sety i artystyczne performensy od 18 do 22 października zaprasza WARMUT.

Ulubiony trunek świata?

Chociaż oficjalnie powstał w XVIII roku, to niektórzy za jego ojca uważają samego Hipokratesa. Jedno jest pewne. Niezależnie od tego, na kiedy datuje się jego początek, wermut zdołał zjednać sobie tysiące zwolenników na całym świecie. Ten aromatyczny, ziołowy trunek wytworzony został na bazie wina wzmocnionego spirytusem i aromatyzowanego owocami, ziołami i kwiatami. Od początku uznawano go też za świetną nalewkę leczniczą. Wszystko za sprawą ziół poprawiających trawienie i zapobiegających kaszlowi. W związku z tym, że wermut tak dobrze smakuje, szybko zaczęto pić go także dla przyjemności. Teraz, bez jego udziału ciężko byłoby sobie wyobrazić takie koktajle, jak Martini, Negroni czy Manhattan.

To właśnie ten napój był inspiracją dla twórców Nocnego Marketu, Klubu Niebo i restauracji Raj w Niebie. W 2018 roku założyli bowiem pierwszy wermut bar w Polsce. WARMUT jest inicjatywą wyjątkową, która nigdy nie zapomniała o bogatych korzeniach i celebruje je m.in. wystrojem. Wnętrze urządzono bowiem wykorzystując meble z recyklingu, a samo serce lokalu, czyli bar, to… lada i szafki pochodzące ze zlikwidowanej ponad stuletniej apteki. 

Poza serwowanymi drinkami i jedzeniem, WARMUT to przede wszystkim miejsce otwarte na ludzi i sztukę. Nie sposób zliczyć eventów, jakie odbyły się tam od momentu powstania. Zbliża się jednak okazja do podsumowania dotychczasowej działalności, ale przede wszystkim, do świętowania, bo WARMUT obchodzi niebawem swoje piąte urodziny! Wpadajcie na Marszałkowską 45 już w przyszłym tygodniu, bo plany są grube.

Jedyna taka impreza urodzinowa

Piąte urodziny to nowy początek. A właściwie początki, bo tych w planie jest kilka. Start nowości już w środę 18 listopada. To właśnie wtedy, ku uciesze wszystkim głodnym koneserom alkoholi, do WARMUTU na stałe dołącza laureatka Plebiscytu Nocne Koty 2022, OWCA. Ma być zdrowo, etycznie i lokalnie, bo OWCA lubuje się w produktach pochodzących od dostawców, znajdujących się maksymalnie 100 kilometrów od Warszawy. No i przede wszystkim ma być też pysznie, albo jak też czytamy na stronie wydarzenia, omnomonomnom.

Czwartek upłynie pod gwiazdą tradycyjnego już czwartkowego Drag Bingo. Tym razem odbędzie się ono w nowej przestrzeni BERLIN, znajdującej się piętro nad WARMUTEM. Zasady gry przedstawi Wam pochodząca ze Szczecina aktywistka, politolożka i diva, Charlotte Drag Queen. W planach jest też pokaz burleski i po prostu bal nad bale. Start o 21:00.

Początek weekendu to oficjalne przywitanie BERLINA. Na otwarciu zagra JERRY M, lawirujący między takimi gatunkami, jak afro house, indie dance, tech house czy też dub tech. Tak naprawdę jednak to przebieg nocy zweryfikuje, jak będzie brzmiał jego set. Za konsolą stanie też współtwórca projektów PRYZMAT i Splot Słoneczny, NuCasa, który miesza ze sobą house i techno. Meskalino zagra z kolei przyjemne dla ucha dźwięki, utrzymane w klimacie afro i deep house’owym.

Sprawdź też

Sobota należy do grupy Glitter Confusion i przygotowanego przez nią interaktywnego spektaklu kostiumowego. Inspiracją są XVIII-wieczne salony, Maria Antonina i… ciastka. Podczas performansu swoimi setami rozgrzeją Was Hajnowisko oraz Avtomat, a całość dopełni występ drag queen Algebry. Przyjście bez przebrania może grozić towarzyskim faux pas. Koniecznie przygotujcie kostiumy utrzymane w klimacie przepychu, rozpusty, gorsetów i Wersalu. Co więcej, dla najlepiej ubranych przewidziano nagrody. W niedzielę natomiast, po intensywnych tańcach i hulankach, przychodzi czas na zasłużony odpoczynek.

Wpadniecie?

Sprawdź też: Znana dziennikarka kulinarna stworzyła autorski deser. Jest przepyszny

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone