Czytasz
Oto 5 serii podcastów, po których dostaniecie gęsiej skórki

Oto 5 serii podcastów, po których dostaniecie gęsiej skórki

Fucking Bornholm Empik Go podcasty kryminalne Going. poleca

Nie tak dawno polecaliśmy kilkanaście naszych ulubionych podcastów, teraz przyszedł czas na ich kryminalną odsłonę. Nie da się ukryć, że popularność tej tematyki na świecie wciąż rośnie, a ludzie potrzebują dreszczyku emocji, nawet w trudnych momentach.

Wybraliśmy pięć serii podcastów i nie było to łatwe zadanie, bo w ostatnich latach wyrosło ich jak grzybów po deszczu. Jeśli lubicie tajemnice, teorie spiskowe, mroczny klimat, mrożące krew w żyłach opowieści – poniższe propozycje z pewnością przypadną Wam do gustu. Weźcie głęboki oddech i zaczynamy!

cover fot. materiały prasowe Fucking Bornhom

Śledztwo Pisma

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich podcastów o tematyce true crime i pierwszy reporterski serial audio powstały z inicjatywy Mirosława Wlekłego. Śledztwo Pisma z miejsca stało się prawdziwym hitem i każdy, kto odnajduje się w kryminałach, prawdopodobnie zna już tę historię na pamięć. Znakomita narracja Wlekłego i Agaty Turkot, momentami ciężkie do zniesienia napięcie, tego się po prostu doskonale słucha. Drugi sezon w drodze, jeśli chcecie wesprzeć twórców, możecie to zrobić tutaj!

Fucking Bornholm

Co prawda, audioserial wyprodukowany przez Empik Go nie jest kryminałem, a znacznie bliżej mu do dramatu w stylu The Affair, natomiast ciężar gatunkowy i napięcie są w tej produkcji gwarantowane. Nie spojlerując – dwa małżeństwa wybierają się na wyspę Bornholm, na której wydarzenia zaczynają toczyć się w dość dramatycznym i niespodziewanym kierunku.

Produkcja miała swoją premierę 30 marca i ukazało się już wszystkie pięć odcinków. W rolach głównych czołówka polskiego aktorstwa: Magdalena Różczka, Michał Czernecki, Leszek Lichota i Olga Kalicka.

Audioserialu możecie posłuchać w usłudze Empik Go pod tym linkiem. Pamiętajcie, że na czas #zostanwdomu możecie bezpłatnie korzystać z usługi Empik Premium i to przez 60 dni!

In the Dark

Śledczy podcast wyprodukowany przez American Public Media to dwa sezony poświęcone osobnym sprawom. Pierwszy z nich poświęcony jest porwaniu i zabójstwu Jacoba Metterlinga, natomiast w drugim twórcy skupiają się na równie ciężkiej sprawie Curtisa Flowersa. Dla fanów kryminałów, mroku i zawiłości.

Mile Higher Podcast

Kendall Rae i Josh Thomas, prywatnie małżeństwo, a zawodowo prowadzący tej serii podcastów skupiającej się w każdym odcinku na innym temacie. Najnowsza część to oczywiście gorący i głośno komentowany obecnie przypadek Joe Exotica i Carole Baskin, który po raz kolejny udowadnia, że nic na tym świecie nie jest czarno-białe. W każdym razie, twórcy przyglądają się poszczególnym tematom z dużą wnikliwością i nie zapominają o teoriach spiskowych, futuryzmie, tajemniczych okolicznościach czy dziwnych zdarzeniach. Warto!

Piąte: Nie zabijaj

Podobnie, jak w przypadku Pisma – podcasty Justyny Mazur to oparte na prawdziwych zdarzeniach mrożące krew w żyłach opowieści. Tajemnicze zaginięcia, brutalne morderstwa, miłosne intrygi i rodzinne tragedie. Dla słuchaczy o mocnych nerwach.

Pamiętajcie, że profilaktyka, higiena i przestrzeganie zasad w kontaktach międzyludzkich to teraz bardzo istotne sprawy. Poniżej przeklejamy Wam ważną informację:

– często i dokładnie myj ręce, używając mydła i wody

Sprawdź też

– kiedy kaszlesz lub kichasz, zakrywaj usta i nos – najlepiej chusteczką lub rękawem

– zachowaj co najmniej 1.5 metra odległości od osób, które kaszlą i kichają

– unikaj dużych zgromadzeń i skupisk ludzkich. Stosuj się do zaleceń i komunikatów dotyczących przeciwdziałania koronawirusowi

Jeśli masz objawy lub kontakt z osobą zakażoną, powiadom o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną pod numerem 800-190-590

Nie panikujcie, uważajcie!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone