Czytasz
Laurel Halo, DJ Python i inne płytowe premiery, które musicie przesłuchać

Laurel Halo, DJ Python i inne płytowe premiery, które musicie przesłuchać

Laurel Halo premiery albumy Going. zostań w domu

Znowu piątek! To oznacza nic innego, jak świeże muzyczne premiery. W tym trudnym okresie przesiadywania godzinami na kwadracie, polecamy Wam kilka albumów, które właśnie ujrzały światło dzienne.

Piątkowe premiery to już tradycja. Co tydzień dostajemy kilkadziesiąt nowych albumów i EP-ek. Z tego worka rozmaitości wybraliśmy dla Was kilka rzeczy w dość odmiennym od siebie klimacie. Będzie czego słuchać, to pewne!

Laurel Halo – Possessed OST

Najnowszy album Laurel Halo to jej pierwsze podejście do tematu soundtracków. Czyżbyśmy doczekali się kolejnej po Danielu Lopatinie i Mice Levi artystce, która z undergroundu wjedzie do filmowej branży? Bardzo możliwe, bo ścieżka dźwiękowa do Possessed (2018), filmu niezwykle ważnego i uznanego w świecie sztuk wizualnych holenderskiego studia Metahaven (i Roba Schrödera) to przejmująca rzecz.

DJ Python – Mas Amable

W przypadku DJ Pythona ciężko jest nam być obiektywnymi, bo jesteśmy wielkimi fanami tego kolesia. To, co zrobił z reggaetonem na debiutanckim albumie Dulce Compañia, i co kontynuował na równie udanej EP-ce Derretirse, było prawdziwym powiewem świeżości i nowej jakości w muzyce klubowej. Niezwykle emocjonalnej, miejscami medytacyjnej. Mas Amable jest kontynuacją tego stylu, zatem oddajcie się bassowym, ciepłym, masującym głowę dźwiękom.

GAAP KVLT – Calima

“Kalima to zjawisko przyrodnicze związane z pyłem i piaskiem unoszącym się nad Oceanem Atlantyckim. Docierają tam znad marokańskiej części Sahary i powstają w wyniku burz piaskowych.” Polski akcent w dzisiejszych rekomendacjach – tajemniczy producent GAAP KVLT od zawsze fascynował się kulturą Bliskiego Wschodu i krajów arabskich. Filtrował to przez najróżniejsze drony, ambienty i eksperymentalne dźwięki. Jego najnowsze dzieło to pierwsza od dłuższego czasu muzyczka tego zakapturzonego artysty. Całość dostępna na Bandcampie!

To oczywiście tylko część z dzisiejszych muzycznych premier, jeśli chcecie słuchać jeszcze więcej, to polecamy również nowości od Laury Marling, The Strokes, Tenderloniousa, Linn da Quebrady, bvduba czy Squarepushera.

Pamiętajcie, że profilaktyka, higiena i przestrzeganie zasad w kontaktach międzyludzkich to teraz bardzo istotne sprawy. Poniżej przeklejamy Wam ważną informację:

– często i dokładnie myj ręce, używając mydła i wody

– kiedy kaszlesz lub kichasz, zakrywaj usta i nos – najlepiej chusteczką lub rękawem

Sprawdź też
premiery muzyczne marzec

– zachowaj co najmniej 1.5 metra odległości od osób, które kaszlą i kichają

– unikaj skupisk ludzkich. Stosuj się do zaleceń i komunikatów dotyczących przeciwdziałania koronawirusowi

Jeśli masz objawy lub kontakt z osobą zakażoną, powiadom o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną pod numerem 800-190-590

Nie panikujcie, uważajcie!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone