Czytasz
Aphex Twin rozszerza rzeczywistość. I to dosłownie!

Aphex Twin rozszerza rzeczywistość. I to dosłownie!

Jeśli snujemy rozważania o byciu krok do przodu lub patrzeniu w przyszłość to zdecydowanie musimy wspomnieć o artyście, jakim jest Aphex Twin. Muzyk jest rozkochany w najnowszych technologiach, a jego fani ewidentnie na tym zyskują. 

Specjalna aplikacja 

Premiera najnowszej EPki Aphexa zatytułowanej Black Box Life Recorder 21f / in a room7 F760 miała miejsce pod koniec lipca, jednak muzyka to nie wszystko, co artysta przygotował dla swoich fanów. Irlandzko-brytyjski producent opublikował aplikację o nazwie YXBoZXh0d2lu, która pozwala słuchaczom na zeskanowanie fizycznej okładki płyty. Następnie po połączeniu z aparatem telefonu aplikacja nakłada interaktywne animacje wizualne widoczne w 3D pozwalające na rozszerzenie rzeczywistości. Tym sposobem użytkownicy darmowej aplikacji dostępnej w sklepie Google Play, czy Apple App Store mogą cieszyć się nie tylko dźwiękami, ale również specjalnymi efektami ożywiającymi grafikę, muzykę i wideo w 3D. 

Co ciekawe, po odszyfrowaniu przy pomocy kodu binarnego dziwnie brzmiąca nazwa apki oznacza nic innego jak aphextwin. Trzeba przyznać, że muzyk przemyślał każdy szczegół tej inicjatywy dzięki czemu aplikacja, jest czymś naprawdę atrakcyjnym dla użytkowników.  

Technologiczne party 

Aphex Twin już od początku kariery wydawał się osobą żyjącą w innej rzeczywistości. Artysta debiutował na początku lat 90, a kiedy fani muzyki elektronicznej usłyszeli tworzone przez niego dźwięki, wiedzieli, że czegoś takiego jeszcze nie było. Stwierdzenie, że muzyk jest rozkochany w innowacyjnych rozwiązaniach, nie będzie więc wyolbrzymieniem. Miłość do technologii i elektroniki jest widoczna nie tylko w kawałkach tworzonych przez Aphexa, ale również we wszystkich zabiegach stosowanych w budowaniu kariery. 

Sprawdź też
Totem

Początki współpracy z firmą KALKUL odpowiedzialnej za stworzenie aplikacji były widoczne już w czerwcu, kiedy to fani multiinstrumentalisty podczas jego występów mogli wejść do specjalnych instalacji pozwalających odkryć szczegóły EPki. Oprócz tego artysta jest znany z tworzenia aplikacji pomocnych w dobieraniu pasujących do siebie sampli, czy z wydania własnych tokenów NFT. Jak widać, fani Aphexa nie mogą narzekać na nudę, czy monotematyczność w wykonaniu swojego idola. 

To prawdziwy █▬█ █ ▀█▀. Na Youtube mixtape goni mixtape.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone