Czytasz
Dzieckomiasto: TOP 5 atrakcji na 5-11. lutego

Dzieckomiasto: TOP 5 atrakcji na 5-11. lutego

atrakcje dla dzieci: wystawa szopek krakowskich

Weronika Lewandowska (29 l.) i jej syn Feliks (19 m.), autorzy znanego i lubianego cyklu Dzieckomiasto, polecają najciekawsze atrakcje dla dzieci (i ich rodziców!) w dniach 5-11. lutego w Warszawie.

Atrakcje dla dzieci na sobotę 5.02 – Teatr BAJ / Jagiellońska 28

O 16:00 w sobotę w Teatrze Baj możecie zobaczyć spektakl Książeczka, przeznaczony dla widzów od pierwszego dnia do trzeciego roku życia. Tytułowa Książeczka nie ma liter, ale zawiera niezwykłe obrazy. Kryje na swoich kartach dużo tajemnic, opowiada dzieciom o świecie i tym, jaki jest fascynujący. Po pięknym widowisku możecie wraz z maluchami wziąć udział w warsztatach papierniczych

atrakcje dla dzieci
atrakcje dla dzieci: spektakl „Książeczka”, Teatr Baj / mat. prom.

Niedziela 6.02 – Zamek Królewski / Plac Zamkowy 4

To ostatni dzień Wystawy Szopek Krakowskich w Pałacu pod Blachą (o której pisałam tutaj) i ostatnia możliwość na podziwianie ich w Stolicy. Warto zobaczyć z dzieckiem te misterne, kolorowe i świecące cuda zanim wrócą do Krakowa. Przy okazji możecie odwiedzić także Zamek i pokusić się o zwiedzanie królewskich apartamentów. Pokaż latorośli jak mieszkał Poniatowski!

Poniedziałek 7.02 – Cafe Przygoda / Bobrowiecka 10

Przemiła kawiarnia na Mokotowie, połączona z salą zabaw. Dobrze tu zjecie i wypijecie – może nawet uda Wam się skonsumować danie zanim ostygnie, jeżeli potomstwo wkręci się akurat w zabawę w basenie pełnym kulek. Można zaprosić dzieciatych znajomych i cieszyć się leniwą niedzielą.

Pro tip: jeżeli jecie mięso, zamówcie tamtejsze pierogi z gęsiną. Zaliczam je do TOP3 pierogów w życiu, a jestem bardzo wybredna!

Sprawdź też

atrakcje dla dzieci: Cafe Przygoda
atrakcje dla dzieci: Cafe Przygoda

Atrakcje dla dzieci na wtorek 8.02 – Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego / Dobra 56/66

Mimo że 2022 ledwie się zaczął, odnalezienie tego miejsca uznaję za prywatne odkrycie roku. Otóż w BUWie jest pokój o nazwie Buwialnia, w którym znajdują się wygodne stanowiska do pracy umysłowej dla rodziców, a dla dzieci ogrom zabawek, kredek, książeczek i przewijak. Wszystko to w wydzielonej, zamkniętej przestrzeni. Nie ma zatem obaw, że kiedy pochłonie Was lektura Mickiewicza czy Miłosza, dziecko ucieknie i zacznie rysować kredką świecową po XIX wiecznym atlasie Europy. Możecie czytać, pisać lub po prostu siedzieć i oddychać. Macie na to minimum 10 minut, podczas których dziecko zajmie się sobą. Polecam także wspólny spacer pośród regałów – na większości maluchów BUW robi wrażenie magicznej świątyni wiedzy. Na wielu dorosłych zresztą również!

atrakcje dla dzieci: buwialnia
Sean Palmer performatywnie czyta „Tam, gdzie żyją dzikie stwory” Maurice’a Sendaka. Foto: BUW, 2015

Atrakcje dla dzieci na piątek 11.02 – Łazienki Królewskie / Agrykola 1

atrakcje dla dzieci łazienki królewskie
atrakcje dla dzieci: Łazienki Królewskie

Nieśmiertelne Łazienki to jedna z ulubionych miejscówek rodziców grasujących w Śródmieściu i na Mokotowie. Trudno się dziwić – bujna roślinność, brukowane ścieżki, na których przy jednostajnym turkocie dziecko usypia w wózku jak za dotknięciem magicznej różdżki i wysokiej klasy zabytki. Te ostatnie są oglądane głównie z zewnątrz, a szkoda, bo w środku jest ciepło, luksusowo i miło. Szczególnie jeżeli wstęp jest darmowy! A takowy jest w piątki, zatem korzystajcie – Pałac na Wodzie ma naprawdę piękne wnętrze! (prawie tak piękne, jak osoba czytająca ten tekst ❤).

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone