Czytasz
Byliśmy tam: Weekendówka #13

Byliśmy tam: Weekendówka #13

koncert
Wracamy z naszą następną Weekendówką. Programy wielu klubów zapełniły we wspaniałym stylu, a maraton z najciekawszymi koncertami AD 2018 czas zacząć. Impreza, wystawa czy kino – jak spędzaliśmy ostatni weekend lutego? Przekonajcie się czytając poniższy tekst!

W Polsce dzieli i rządzi mróz. Sporo ludzi zostaje w domach, pije rozgrzewające herbatki i siedzi pod kocem. Staraliśmy się dzielnie walczyć z niesprzyjającą aurą i umilać sobie czas kulturalnymi wydarzeniami. W piątek wytańczyliśmy się solidnie na Jasnej, gdzie odbywały się 5. urodziny kolektywu dype, podczas których showcase miała bawarska wytwórnia Ilian Tape. Znakomite sety zagrali Skee Mask, Stenny oraz założyciele labelu – Zenker Brothers. 

Kulturalny wieczór spędziliśmy w TR Warszawa – Koncert Życzeń z Danutą Stenką w roli głównej. Bardzo mocny emocjonalny spektakl, gdzie aktorka nie wypowiada ani jednego słowa, a publiczność uczestniczy w przedstawieniu dzięki możliwości dowolnego poruszania się naokoło sceny. Gdzie jedliśmy? Odwiedziliśmy nową miejscówkę Pink Lobster z przepysznym jedzeniem (tatar pozamiatał!) i drinkami.

W sobotę bawiliśmy się w Berlinie na dwóch imprezach – before w pubie Bohnengold, gdzie całą noc grał nasz rodak Michał Ziętara. Stamtąd udaliśmy się na prawdziwą klubową ucztę do Salon Zur Wilde Renate. W ogromnej kamienicy zlokalizowanych jest kilka didżejskich scen, a także spora przestrzeń dla potrzebujących chwili odpoczynku i niezliczone bary. Zabójczy set DJ Assaulta był nie lada wyzwaniem dla naszych organizmów. Świetne house’y zagrali również DJ Sports oraz DJ Central. Polecamy to miejsce wszystkim klubowym turystom! Kolejny imprezowy akcent to Castle Rave, czyli sekretna inicjatywa dla wtajemniczonych, w której mieliśmy okazję uczestniczyć. Event zlokalizowany w magicznym kompleksie pałacowym na Mazurach, a w głównej roli wysokiej jakości muzyka z pogranicza rytmów 4/4 (grali m.in. Pitti Schmitti, Malina i Nowosad). Naprawdę niesamowity klimat, polecamy śledzić fanpage. Nie możemy doczekać się kolejnej, letniej edycji, na której zameldujemy się lojalnym składem!

koncert
fot. Paweł Zanio/solovsky.com

Niedzielny wieczór był dla nas sporym dylematem. Najchętniej rozdwoilibyśmy się i pojawili zarówno na Boy Pablo w Pogłosie, jak i na Keyonie Harroldzie na Jasnej 1. Młodziak z Kopenhagi dał znakomity koncert, podczas którego wybawiliśmy się na maksa. Wróżymy mu świetlaną przyszłość i sporą karierę! Przyznajemy, że przedłużyliśmy sobie nieco weekend, czego powodem był poniedziałkowy koncert Junglepussy w ramach World Wide Warsaw. Amerykanka dała pokaz energicznego ghetto rapu i porwała publiczność (w tym oczywiście nas!) zgromadzoną w Barze Studio.

Jak głosi znane polskie przysłowie – w marcu, jak w garncu. Co zatem przyniesie nam pierwszy marcowy weekend? Zaczynamy już we czwartek koncertem Baths i Daedelus w Niebie, a w piątek idziemy na wernisaż wystawy Dzikość Serca do Zachęty. Stamtąd na koncert Otsochodzi na Jasnej, gdzie później zostaniemy posłuchać wspomnianego już Michała Ziętary oraz Kuby Sojki. Chętnie zahaczylibyśmy o Komitet Obrony Disco w K55, a w sobotę obowiązkowym punktem będzie występ Amp Fiddlera w ramach WWW. Jak zwykle – do zobaczenia i widzimy się na szlaku!

cover photo: Paweł Zanio/solovsky.com

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone