Czytasz
Byliśmy tam: Weekendówka #49

Byliśmy tam: Weekendówka #49

weekend

Za nami ostatni lutowy weekend, który przyniósł przyjemny wiosenny powiew. Intrygujące wernisaże, klubowa muzyka i pyszne jedzenie. Sprawdźcie, co działo się na mieście!

Nieco przedłużony weekend zaczęliśmy od czwartkowego koncertu MIN t w Chmurach. Martyna Kubicz doskonale radzi sobie na żywo (w duecie z perkusistą Gniewomirem Tomczykiem) i już po raz kolejny udowodniła, że w swojej kategorii nie ma większej konkurencji. Piątek wieczór to dwa ciekawe wernisaże. Najpierw wpadliśmy na bardziej popularną wystawę do CSWJanek Simon i jego “Syntetyczny Folklor” to naprawdę ciekawa, przystępna i wciągająca rzecz. Łatwo przyswajalna forma sztuki, więc trudno się do niej zniechęcić. Stamtąd udaliśmy się na Mokotów do galerii Śmierć Człowieka na wernisaż Marcelego Adamczyka i Marty Niedbał. Uwielbiamy to zaaranżowane na małą niezależną galeryjkę mieszkanie i szczerze polecamy wizytę w tej urokliwej przestrzeni.

weekend
Janek Simon “Syntetyczny Folklor”

W sobotę wpadliśmy na wernisaż wystawy pt. Fadom do galerii Leto. Przemek Pyszczek zaprezentował swoją interpretację nt. budownictwa – dachówki stają się rzeźbami, kraty z ogrodzeń współtworzą abstrakcyjne obrazy. Tytułowy Fadom to nazwa firmy budowlanej, która od czasów komunizmu tworzyła prefabrykaty konstrukcyjne. Wpisując na pozór zwyczajne elementy architektoniczne w dyskurs rynku sztuki Pyszczek inicjuje dyskusje nt. związków pomiędzy postkomunistyczną mentalnością a dominującym obecnie konsumpcjonizmem.

W trakcie weekendu odwiedziliśmy również głośno komentowaną instalację PRO8L3MuOUTPOST. Audiowizualna podróż do cyfrowej dystopii okazała się bardzo ciekawym i dość intensywnym przeżyciem. Truskawka na torcie? Przedpremierowy odsłuch płyty Widmo.

Na Jasnej 1 w sobotę odbyła się kolejna edycja Radio Tel Aviv. Na głównej scenie pląsaliśmy przy dźwiękach m.in. Raphy i Udiego Niva z Izraela. Breakbeatowa energia towarzyszyła nam przez całą noc. Ta sama sala w niedzielę zmieniła się w miejsce do medytacji – Jedenasty Warszawski Salon Ambientu z Hiorem Chronikiem i Dtekkiem w rolach głównych to idealny sposób na zakończenie pełnego wrażeń weekendu.

Co przyniesie nam kolejny weekend? W Nowym Teatrze powraca Zew Cthulhu Michała Borczucha, a w Teatrze WARSawy Kompleks Portnoya na podstawie słynnej powieści Philipa Rotha. Imprezy? Maszkarada w Młodszej Siostrze, Syntetyk w Chmurach, CREAM 2 w SPATiFie czy King of Kong na Jasnej 1. W Krakowie, na Szpitalnej 1 w ramach cyklu Tańce zagra Dis Fig. Wpadajcie też na koncert urodzinowy radiowej Dwójki, na którym Marcin Masecki i inni muzycy zinterpretują twórczość Philippa Glassa.

W sobotę polecamy Pogłos i Targi Małych Wydawnictw  i premierę zina w Spółdzielni Krzak. Widzimy się!

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone