Czytasz
Byliśmy tam: Weekendówka #5

Byliśmy tam: Weekendówka #5

weekend x wzory

Jak spędzaliśmy weekend, gdzie imprezowaliśmy, do jakich muzeów i kin chodziliśmy? Dowiedz się więcej z naszej krótkiej, lecz treściwej relacji. Przedstawiamy Weekendówkę!

Weekend zaczęliśmy już we czwartek, gdzie w Progresji rozpoczęła się gratka dla fanów metalu: Merry Christless. Wyprzedany mini-festiwal i jednocześnie benefis twórczości zespołu Behemoth. Najbardziej znany na świecie polski band może robić co im się podoba, a ludzie i tak tłumie przybywają pod scenę. Tym większy podziw dla Nergala, że tuż przed gwiazdą wieczoru postanowił zaprezentować mało znanych, ale w pewnych kręgach kultowy zespół z Czech: Masters Hammer. Przed nimi wystąpiła pnąca się wzwyż na europejskiej scenie Mgła i dwa w miarę świeże zespoły: In Twilight’s Embrace (czwartek) i Mentor (piątek). Behemoth dał prawie 3-godzinny koncert, zapraszając na scenę prawie wszystkich byłych członków zespołu. Co więcej, formacja zagrała nawet utwory skomponowane w pierwszych miesiącach jego istnienia, czyli z około 1991 roku.

weekend x wzory

Kolejny przystanek – piątkowa impreza na Jasnej 1.  Drugi weekend grudnia to pokaz siły reprezentantów nowojorskiego techno podziemia: Bryana Kasenica z The Bunker (imprezy organizowanej już od 15 lat!) oraz zupełnie świeżej ekipy didżejsko-promotorska Groovy Groovy. Wtórował im organizator, a także twórca imprezy Unter, czyli Modest Glesman, który powrócił do Warszawy po 5 latach działalności na Brooklynie. Nie ukrywamy, że był to powiew świeżości i odtrutka na zdominowaną berlińskim brzmieniem lokalną scenę.

W Lublinie też się działo – odwiedziliśmy otwarcie Pracowni Otwartej fundacji Lucreate. Było pyszne jadło, rozsądny napitek, dobra muzyczka i ciekawe wieści od najlepszych designerów na lubelszczyźnie. Czekamy na więcej w nowym roku, zapowiada się świetnie. Afterowaliśmy w naszym ulubionym lubelskim klubie Dom Kultury, było tańczone!

Sobotę spędziliśmy na dwóch targach. Najpierw wizyta w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich na Wzorach, gdzie oglądaliśmy najciekawszych wystawców spod znaku rzemiosła i wzornictwa. Szybki spacer na Mysią 3 i kulinarno-kosmetyczne dobroci na organizowanych przez Magazyn Usta Wegańskich Świętach. Wieczór to koncert zespołu Rosa Vertov w Chmurach. Co ważne, jest to w pełni żeński zespół, który udowodnił, że melancholijny i nowoczesny shoegaze to nie tylko męskie brzmienia spod znaku The National czy Alcest.

weekend x wzory

Sprawdź też

Niedziela to drugi etap poszukiwania prezentów, tym razem na targach Mustache. Była to już 26. edycja tego wydarzenia. Przestrzeń Pałacu Kultury i Nauki była wypełniona wieloma ciekawymi wystawcami, stoiska obfitowały w potencjalne podarunki. W międzyczasie wpadliśmy również do Fortecy Kręglickich, gdzie upolowaliśmy pyszny zakwas na barszcz. Misję „święta” możemy zatem uznać za udaną!

Ostatni przedświąteczny weekend to dużo wrażeń, ale i popularnego dla tego okresu zabiegania. Cieszymy się, że za tydzień będziemy mogli spokojnie odpocząć, zjeść dużo dobrego jedzenia w rodzinnym gronie i wyjątkowo nie pójść na żadną imprezę. 

zdjęcia pochodzą z materiałów organizatora Targów Designu Wzory

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2020 • Wszelkie prawa zastrzeżone