Czytasz
Byliśmy tam: Weekendówka #8

Byliśmy tam: Weekendówka #8

weekend

Wracamy z naszą następną Weekendówką. Programy wielu klubów zaczynają zapełniać się w niezłym tempie, a na horyzoncie widać już pierwsze interesujące koncerty AD 2018. Jak spędzaliśmy kolejny styczniowy weekend? Przekonajcie się czytając poniższy tekst!

Weekend zaczęliśmy kulturalnie. W piątkowy wieczór wybraliśmy się na rozdanie nagród magazynu Co Jest Grane24 – Wdechy. W industrialnej przestrzeni Nowego Teatru posłuchaliśmy koncertu Rosalie i byliśmy świadkami wręczenia nagród dla m.in. Pogłosu, któremu kibicujemy od samego początku. Z Mokotowa przenieśliśmy się do centrum – szamka w Pacyfiku, a potem nowe miejsce – Metropolis na tyłach Jasnej 1. W murach starszej siostry drink baru zagrał nie byle kto, bo doświadczony niemiecki producent Moritz von Oswald. Zaserwował on ciekawą muzyczną podróż, ale warto również wyróżnić świetny live set Private Press oraz DJ sety Charlie i Dtekka, które zawsze trzymają wysoki poziom. Mieliśmy również delegację na Brutażu, który połączył siły z ekipą Mestico. Intrygujący set zagrała duńska didżejka Courtesy, której poczynania z pewnością należy śledzić!

Przyznamy szczerze – sobotę i niedzielę spędziliśmy bardzo leniwie. Odpuściliśmy imprezowe szaleństwa, a więcej czasu poświęciliśmy na odpoczynek. Byliśmy na seansie dwóch nominowanych do Oscarów filmów – nietypowej komedii romantycznej The Big Sick oraz chwytającego za serce melodramatu Call Me By Your Name. Oba szczerze polecamy! Oddaliśmy się również jedzeniowym przyjemnościom. Sprawdziliśmy nowe miejsce na Mokotowie, czyli Miedziany Szynk oraz znane i lubiany Gringo Bar z kuchnią meksykańską. Klasyczne bao z tofu w panko w Cool Cat zawsze dobrze wjeżdża i tak było też tym razem. Pyszka!

Jak widać, mieliśmy zbalansowany weekend i powoli zacieramy ręce z myślą o kolejnym. Do klubów z jedynką w nazwie – Jasna i Szpitalna, na zaproszenie dype, wpadnie holenderski duet Artefakt. Wydarzeniem, którego nie można przegapić jest katowicki ElektroKlub – zagrają m.in. Moritz von Oswald, Shed i Jacek Sienkiewicz. W Pogłosie czekają na nas futurystyczne i nietechnonormatywne dźwięki przy okazji imprezy Ciężki Brokat. Podobnie będzie na K55, gdzie trzecią edycją będzie miał cykl Daj Se.

Zapowiada się intensywny weekend – do zobaczenia na imprezowym szlaku!

Sprawdź też

 

 

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone