Czytasz
Byliśmy tam: Weekendówka #41

Byliśmy tam: Weekendówka #41

weekend

Ten mglisty jesienny weekend stał u nas pod znakiem wyjazdów, świetnych imprez, wysokiej jakości koncertów i dobrego jedzenia. Sprawdźcie naszą kolejną weekendówkę!

Weekend zaczęliśmy nietypowo, bo nie od koncertów czy imprez, a od festiwalu filmowego. Trwający od środy Festiwal Pięć Smaków to przegląd najciekawszych filmów z dalekiego wschodu. W piątkowy wieczór obejrzeliśmy chińską superprodukcję Młodość. Ładnie nakręcony i wzruszający dramat znanego reżysera Xiaoganga Fenga. 

Żeby jednak nie było – podczas gdy część naszej paczki wygodnie rozsiadła się w kinowych fotelach, druga część ratowała koncertowy honor i to w dwóch miejscach! Pierwszym było Niebo, gdzie uwodzący głosem JMSN wypełnił salę po brzegi i zagrał świetny koncerty. Pomimo dość słyszalnego playbacku, Christian Berishaj nadrabiał charyzmą i sceniczną pewnością siebie. W ogólnym rozrachunku – duży plus. 

Fani bardziej pokręconego, gitarowego grania wybrali się do Hydrozagadki. Tam bawiliśmy się przednio na występie !!! (Chk Chk Chk). Dawno już nie słyszeliśmy tak doskonałego miksu disco i funku.

Jeśli chodzi o klubowe imprezki, wpadliśmy na imprezę Garbicz na Smolną, gdzie grali didżeje związani z tym wyjątkowym letnim festiwalem. Z kolei we Wrocławiu wpadliśmy na imprezkę Girls to the Front, gdzie oprócz warsztatów zinowych, zagrały super didżejki – Young Majli, Madikoptah, Julius i emoji face.

Co przyniesie nam kolejny weekend? Ciężko uwierzyć, ale jeszcze więcej dobroci, niż dotychczasowe listopadowe! W Warszawie odbędzie się 14. edycja Mózg Festival, podczas której zagrają m.in. Eli Keszler, Supersilent, Rashad Becker, a swoje showcase’y zorganizują wytwórnie Pointless Geometry i Dym. Oprócz tego, Jasną 1 przejmie królowa polskiej piosenki Aldona Orłowska i ekipa Dunno Recordings. Na Smolnej dwa koncerty Kamp! i set Damiana Lazarusa, w Chmurach Syntetyk, a w Miłości VI urodziny Flirtini

W Krakowie będziemy świętować III Urodziny Szpitalnej 1, podczas których zagrają m.in. Freddy K, Interstellar Funk i rezydenci krakowskiego klubu. We Wrocławiu wpadajcie do Czuła jest Noc, gdzie zagra zespół Złota Jesień, a w Łodzi PRO8L3M, Clock Machine i Małach i Rufuz. Wycieczka nad morze? Wpadajcie na koncerty Synów, Bovskiej i Low Roar. Widzimy się na szlaku!

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone