Czytasz
Byliśmy tam: Weekendówka #44

Byliśmy tam: Weekendówka #44

weekend

Kolejny mroźny grudniowy weekend stał u nas pod znakiem świetnych imprez, wysokiej jakości koncertów i dobrego jedzenia. Sprawdźcie naszą kolejną weekendówkę!

cover foto: mat. pras. Jazz Club Hipnoza

Zdarza się nam to dość często i zdarzyło znowu. Zaczęliśmy weekend od czwartkowego koncertu Tropical Soldiers in Paradise w Klubojadalni Młodsza Siostra. W jednej z naszych ulubionych miejscówek zagrał młody zespół, którego tegoroczny album to jedna z ciekawszych pozycji na rodzimym rynku. Podopieczni wytwórni Dreamland Syndicate zagrali niedługi, ale bardzo treściwy gig. Takiego luzu to może im pozazdrościć połowa branży. 

Również w czwartek byliśmy w Studio Plac, gdzie odbywał się X-mas Pop-up, na którym można oglądać oraz kupować zdjęcia m.in. + Michaeli Metesovej, Grzegorza Czaplickiego czy duetu PION.

W piątek naszym głównym punktem wieczoru była impreza Progrefonik na Jasnej 1. W piątek na Jasnej imprezę organizowała progrefonikowa ekipa. To kolejne wydarzenie, na którym udowadniają oryginalne i świeże podejście do muzyki. Propozycje serwowane przez DJ-ów powodowały całkowite taneczne zatracenie, a poranek nastał zdecydowanie za szybko. Na sali barowej w tym samym czasie można było pobujać się do wschodnich rytmów w ramach cyklu Glutaminian Wschodu i nieco odpocząć od zdecydowanie bardziej intensywnych dźwięków proponowanych przez Astmę, Dyktando czy smnmsn-a. Kolejka przed wejściem i tłumy ludzi w klubie są świetnym obrazem tego jak bardzo udana była ta piątkowa noc. Już czekamy na piątą imprezkę z Progrefonikiem!

W sobotę wpadliśmy na Wegańskie Święta na Mysiej 3, a wieczorem uczestniczyliśmy w celebracji 20-lecia Asfalt Records w Progresji. Impreza? Flauta 7 w Zamku Ujazdowskim była jednym z najciekawszych eventów ostatnich tygodni. Świetna didżejska selekcja i jeszcze lepsze wizualki. Oby więcej takich wydarzeń!

Szybka wycieczka na Śląsk? Świetny, bardzo taneczny set w Jazz Club Hipnoza zagrali Red Axes, a dzień później koncert zagrał tam Pablopavo ze swoim zespołem Ludziki. Tak ich udany muzycznych  weekendów to my poprosimy znacznie więcej.

Kolejny weekend przyniesie nam świąteczny odpoczynek i wyciszenie. Jeśli jednak jesteście spragnieni wrażeń, to wpadajcie na Jasną i Smolną. W pierwszym klubie zagrają m.in. Earth Trax, Newborn Jr. i Mutual Attraction, a w drugim np. Instytut Ambassadors. W SPATiFie Kolędy na perkusję w wykonaniu Jerzego Rogiewicza, a w Młodszej Siostrze połączone siły Flauty i APE. Później to już tylko pierogi, barszczyk, prezenty i świąteczne lenistwo. 

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone