Czytasz
Carpigiani: morska bryza, czyli eskapistyczna playlista

Carpigiani: morska bryza, czyli eskapistyczna playlista

Carpigiani playlista eskapizm lato nostalgia zostań w domu

No to jedziemy z eskapistycznymi, tematycznymi plejkami. Przed Wami dwadzieścia utworów utrzymanych w podobnym klimacie i nadających się do wielu przyjemnych aktywności.

Na przykład do kontemplowania morskiej bryzy, do moczenia stóp w wodzie, a być może nawet do tańczenia na plaży. Czyli tego wszystkiego, czego w tym roku prawdopodobnie nie zaznamy, a jeśli zaznamy, to w okrojonej formie.

Air France – Collapsing At Your Doorstep

Fantastyczny, balearyczny kawałek autorstwa trochę zapomnianego szwedzkiego duetu, który położył fundament pod chillwave. Jak słucham tego marzycielskiego utworu, to niemal czuję ciepły podmuch bryzy na plecach.

MUNYA – Benjamin

Z czym kojarzy mi się utwór Benjamin: – Mac DeMarco – Kanada – Stereolab – Vinyl Williams (mostek) – Tame Impala – Air – późne Saint Etienne.

Kainalu – Kamikaze Mushroom Palace

Trent Prall odgrywa tu Kevina Parkera uwięzionego w chillwave’owej (pamiętacie jeszcze taki genre? Wiecie Toro, Washed Out, Neon Indian i subsydiowane nostalgią wspomnienia z dzieciństwa) rzeczywistości. Momentami trudno mi sobie wyobrazić lepszego letniaka niż Kamikaze Mushroom Palace. Wakacyjna perfekcja w każdym calu.

Cardigans – Sick & Tired

Na zewnątrz feel good vibe, bogato zaaranżowana, urokliwa sekcja dęta, odprężające pyknięcia w struny, a w środku niezabliźnione rany, dotkliwa samotność i pragnienie bliskości. Łyżka dziegciu w beczce miodu. Albo ziarenko piasku w plażowych klapkach.

The Diogenes Club – Versailles

Wakacyjny amalgamat French touchu, sophisti popu i głosu George’a Michaela. Idealne do oglądania Lazurowego Wybrzeża z wnętrza stylowego kabrioletu.

Pamiętajcie, że profilaktyka, higiena i przestrzeganie zasad w kontaktach międzyludzkich to teraz bardzo istotne sprawy. Poniżej przeklejamy Wam ważną informację:

– często i dokładnie myj ręce, używając mydła i wody

– kiedy kaszlesz lub kichasz, zakrywaj usta i nos – najlepiej chusteczką lub rękawem

– zachowaj co najmniej 1.5 metra odległości od osób, które kaszlą i kichają

– unikaj skupisk ludzkich. Stosuj się do zaleceń i komunikatów dotyczących przeciwdziałania koronawirusowi

Jeśli masz objawy lub kontakt z osobą zakażoną, powiadom o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną pod numerem 800-190-590

Nie panikujcie, uważajcie!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone