Czytasz
W czym tkwi siła współczesnych kobiet? Odpowiedź w TR Warszawa

W czym tkwi siła współczesnych kobiet? Odpowiedź w TR Warszawa

Cząstki Kobiety

TR Warszawa to miejsce, w którym uwielbiamy spędzać czas. Jego walorami są genialni aktorzy, eksperymentalne i odważne podejście do sztuki oraz kameralne przestrzenie, które pozwalają jeszcze bardziej poczuć emocje bijące ze sceny. W tę środę warszawski teatr premierowo zaprezentuje nam najnowsze dzieło – Cząstki Kobiety.

Sztuka, którą od dzisiaj będziemy mogli oglądać na deskach TR-u, wyreżyserowana została przez Kornéla Mundruczó. Ten węgierski twórca ma na swoim koncie między innymi dwukrotną nominację do Złotej Palmy czy nagrodę publiczności w Cannes dla najlepszego filmu europejskiego za Białego Boga. Popis artystycznych możliwości daje też w teatrze! W Cząstkach Kobiety zdecydował się na poruszenie tematu rodziny. Będzie to dramat ukazujący współczesną Warszawę, ale skupiający się głownie na sytuacji kobiet – ich emocjach, walce o możliwość realizacji własnych potrzeb i aspiracji. Mimo to, jak podkreśla aktorka Agnieszka Żulewska, każdy odnajdzie tam swoją historię, swoje rodzinne porachunki, które w brutalny sposób ukazane zostaną na teatralnych deskach. 

Główną bohaterką spektaklu jest kobieta w średnim wieku – Maja, która utraciła poczucie sensu dotychczasowego życia. By odbudować relacje z ludźmi i wrócić na prostą, musi zdecydować się na drastyczne kroki. Jak mówi reżyser – ta bohaterka odzwierciedla każdą kobietę, której pragnienia zostaną zmiażdżone, a ból nad nimi zwycięża. Ważnym elementem tej sztuki jest jej hiperrealizm – podzielona na dwie części akcja, toczyć się będzie w czasie realnym, co może potęgować nasze emocje i skupienie nad jej rozwojem. Ale realizm ten, odnajdziemy także w relacjach między kobietami, bogatymi w skrajne uczucia, takie jak miłość, wściekłość czy rozczarowanie. 

Zapowiedzi spektaklu i obsada aktorska (na scenie zobaczymy między innymi fenomenalną Justynę Wasilewską, Magdalenę Kutę czy wspomnianą wcześniej Agnieszkę Żulewską) sprawiają, że ze zniecierpliwieniem wyczekujemy tego, co wydarzy się na teatralnych deskach w tym przypadku. Premiera już dziś, a Cząstki Kobiet w “teerze” zobaczycie do 20 stycznia. Przypominamy, że bilety na wybrane spektakle możecie kupić w Going.. Do zobaczenia na miejscu! 

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone