Czytasz
Czego słuchali Polacy w 2023 roku? Teraz już to wiemy!

Czego słuchali Polacy w 2023 roku? Teraz już to wiemy!

Młody Jeżyk

W związku z tym, że tegoroczne Spotify Wrapped jest już dostępne, możemy dowiedzieć się, czego słuchali Polacy w 2023. Już na pierwszy rzut oka widać, że nasz naród jest zakochany w polskim rapie, ale to chyba nie jest większym zaskoczeniem.

Czego słuchali Polacy w 2023? Rapu, rapu i jeszcze raz rapu

Polscy słuchacze ewidentnie są wierni rodzimym wykonawcom, a dowodem tego jest to, że wśród 10 najczęściej streamowanych artystów w kraju tylko jedno miejsce zajmuje zagraniczny. Mowa o The Weekndzie, który znajduje się na dziewiątym miejscu w rankingu. Zacznijmy jednak od samej góry. Pierwszą trójkę otwiera Taco Hemingway, a tuż za nim ustawił się White 2115 i Kukon. Następne trzy miejsca należą kolejno do Maty, Okiego i Gibbsa, a tuż za nimi stoją sanah i Bedoes. Klasyfikację zamyka Dawid Podsiadło, który znalazł się na ostatnim miejscu. Dominacja rapu jest tak ogromna, że wśród 10 miejsc znalazły się tylko trzy, które nie zostały zajęte przez jego przedstawicieli.

Gibbs wypuścił preorder. Dodał do niego coś ważniejszego niż muzyka

Przyjrzyjmy się jeszcze albumom, które skradły serca polskich słuchaczy. Tutaj również nikt nie będzie zaskoczony, ponieważ tylko jedno miejsce w całym zestawieniu nie należy do rapowego artysty. Tym krążkiem są Lata Dwudzieste od Dawida Podsiadły. Reszta podsumowania została zagarnięta przez hip-hop. Na pierwszym miejscu znalazł się RODZINNY BIZNES od 2115, na drugim club2020, a na trzecim 1-800-OŚWIECENIE od Taco. W podsumowaniu można zobaczyć również album Malika, czyli Adwokat Diabła (miejsce czwarte), PRODUKT47 autorstwa Okiego (miejsce ósme), czy spokój. od Kubana (miejsce siódme). Zestawienie zamyka Zeamsone wraz ze swoim krążkiem ???.

Dawid Podsiadło jak Mata. Artysta zagrał za darmo dla warszawiaków!

Solidne wsparcie dla polskich artystów

Mimo globalnej dominacji Taylor Swift czy Beyonce wokalistki nie znalazły się wśród 10 najczęściej streamowanych osób w Polsce. Co więcej, wśród najpopularniejszych albumów muzycznych nie znajdziemy również zagranicznego rapu – mimo tego, że swoje krążki w tym roku wydali Travis Scott czy Doja Cat. Warto również zauważyć, że do naszego kraju nie dotarła również stale rosnąca popularność drillu, którego przedstawicielem jest między innymi Central Cee.

Sprawdź też
Warszawa k-pop

Mes o Alkopoligamii: Zapiskach Typa: seks przejmował od alkoholu rolę rozluźniacza [WYWIAD]

Podsumowując: polscy słuchacze wspierają muzykę produkowaną w kraju i chętnie słuchają kawałków tworzonych w ich ojczystym języku. Nazwanie tej sytuacji przejawem patriotyzmu byłoby pewnie sporym nadużyciem. Niemniej jednak jest to ogromny wyraz szacunku dla osób tworzących muzę na polskim podwórku.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone