Czytasz
Daria ze Śląska, ale na Pomorzu. Artystka wystąpi w Szczecinie

Daria ze Śląska, ale na Pomorzu. Artystka wystąpi w Szczecinie

Daria ze Śląska

Świeżo po zdobyciu dwóch Fryderyków, a jeszcze przed premierą drugiej płyty. Jedna z bardziej wyrazistych twarzy nowego popu jest na fali, a wkrótce zagra (prawie!) nad morzem.

To triumf precyzji i adekwatności. Mimo że utwory z tego krążka potrafią trwać i po pięć minut, to brak w nich formalnej czy treściowej przesady. Dzięki złotemu dotykowi tekściarskiemu współpracującej z nią Agaty Trafalskiej każdy wers trafia w punkt, a kolejne utwory, choć to nie konceptualna produkcja, logicznie się dopełniają, dopowiadając historie o smutku i tym młodzieżowym, i tym dorosłym, podane melancholijnym, poważnym głosemobwieścił wszem wobec redaktor naczelny Going. MORE, Krzysztof Nowak. Takim peanami pod koniec roku obsypał album Tu była. Tym krążkiem swoją dyskografię otworzyła Daria ze Śląska – jedna z najciekawszych polskich artystek ostatnich lat.

Daria ze Śląska rusza na koncerty. Sprawdź, gdzie usłyszysz ją na żywo!

Przepustka do dalszej kariery

Tu była, na którym znalazło się dziesięć utworów, w tym singlowe Kill Bill oraz Falstart albo Faul, zdobywa zasłużone uznanie. To nie tylko niezbity dowód na to, że Daria Ryczek-Zając wykonała tytaniczną pracę, żeby wykrystalizować swój charakterystyczny styl. Krążek może się także okazać jej przepustką do dalszej kariery. Przed chwilą otrzymała za niego dwa Fryderyki, zwyciężając w kategoriach fonograficzny debiut roku oraz album roku.

Wygląda na to, że nie będzie lepszego momentu, żeby dorwać piosenkarkę na koncertach. Niewątpliwie jest teraz na fali wznoszącej, a swoją energią z pewnością obdzieli wielu słuchaczy. Poza tym na scenie od zawsze – także w czasach duetu The Party is Over, który współtworzyła z Michałem Wajdzikiem-Radziejowskim – czuje się jak ryba w wodzie. Pokazała to zarówno na letnich festiwalach (Orange Warsaw Festival, Tauron Nowa Muzyka, OFF Festival), jak i w bardziej kameralnych przestrzeniach.

Daria ze Śląska – Falstart albo faul

Daria ze Śląska: świeżynki na horyzoncie

Wiosenne koncerty artystki będą świetną okazją do usłyszenia jej dobrze znanych utworów. Nie zabraknie jednak także nowości. Reprezentantka Jazzboy Records w pocie czoła szykuje się bowiem do premiery drugiego studyjnego albumu. Na południu bez zmian ujrzy światło dzienne już 17 maja. Dotychczas poznaliśmy jeden singiel zapowiadający wydawnictwo, czyli wyprodukowany przez Czarnego HIFI Mainstream. – Dopiero co wyprowadziłam się do Warszawy, współdzieląc maleńkie mieszkanie z trzema obcymi ludźmi. Tęskniłam za domem, za Śląskiem, za bliskimi, rodziną, myśląc, czy dobrze zrobiłam, wyjeżdżając – zdradziła okoliczności stworzenia numeru. Faktycznie biją z niego melancholia i naturalna, niestłumiona niepewność.

Sprawdź też
Ostry vs Mata

Tournée Darii rozpoczyna się dziś, w Poznaniu. Waszej uwadze polecaliśmy już finałowy występ kończący trasę, który odbędzie się 26 maja w warszawskim Niebie. A może dobrym pomysłem byłaby wycieczka do Szczecina? Artystka pojawi się w tamtejszym DK Krzemień 25 kwietnia, a wejściówki na ten koncert są jeszcze w sprzedaży. Sprawcie sobie przyjemność i zdobądźcie jedną z nich!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone