Czytasz
Darmowe zajęcia i lekcje dla dzieci z Ukrainy – Going. з дітьми

Darmowe zajęcia i lekcje dla dzieci z Ukrainy – Going. з дітьми

Od początku rosyjskiej agresji na Ukrainę do Polski przyjechało już niemal 2 mln Uchodźców. Wśród nich przede wszystkim kobiety i dzieci. Tym drugim należy poświęcić szczególną uwagę, bo najmłodsi są najboleśniej pokrzywdzeni trwającym konfliktem.

Chcąc pomóc ukraińskim dzieciom i ułatwić im pobyt w obcym kraju, Going. przygotował specjalną bazę wydarzeń kulturalnych, artystycznych, sportowych, językowych oraz innych aktywności dedykowanych małym Uchodźcom. W inicjatywę może zaangażować się każdy organizator, dodając do bazy wydarzenie w kilku prostych krokach. Sprawdź zajęcia i lekcje dla dzieci z Ukrainy.

zajęcia dla dzieci z ukrainy

Darmowe zajęcia dla dzieci z Ukrainy

W obliczu trwającego w Ukrainie konfliktu, Polacy stanęli na wysokości zadania jak żaden inny naród. Organizujemy zbiórki, przyjmujemy Uchodźców do swoich domów, staramy się zapewnić im normalne funkcjonowanie w tych skrajnie trudnych czasach. Nie zapominamy także o dzieciach szczególnie dotkniętych rosyjską agresją. Z myślą o najmłodszych powstaje coraz więcej inicjatyw i wydarzeń, mających pomóc im zaadaptować się w nowym miejscu.

W działania zaangażował się również Going. tworząc specjalną bazę wszystkich miejsc i zajęć kierowanych do ukraińskich dzieci. Baza obejmuje aktualnie Warszawę, ale będzie na bieżąco uzupełniana o inne miasta, by każdy zainteresowany w prosty sposób mógł wyszukać aktualne informacje na temat oferty wydarzeń w jego okolicy. To szczególnie istotne, ponieważ udział w różnego rodzaju zajęciach pozwoli oswoić się nie tylko z nowym miejscem, ale także całą sytuacją i wielką tragedią. Czas spędzony w przyjaznym, bezpiecznym i ciekawym miejscu może pomóc najmłodszym choć na chwilę zapomnieć o traumie.

Going. to miejsce dla miłośników kultury, aktywnego spędzania czasu, imprezowiczów, a także rodziców z dziećmi, którzy lubią spędzać czas poza domem. Zauważyliśmy, że liczba darmowych wydarzeń dla dzieci, prowadzonych w języku ukraińskim stale się zwiększa. Często jednak informacje o takich zajęciach rozchodzą się w sposób rozproszony: głównie na różnych grupach w mediach społecznościowych. Postanowiliśmy więc pomóc i stworzyć miejsce w sieci, gdzie wszystkie inicjatywy będą uporządkowane i łatwe do znalezienia. Do współpracy zapraszamy wszystkich, którzy organizują takie wydarzenia lub o nich wiedzą – niech nasza baza szybko rośnie! Razem zróbmy wszystko, żeby dzieci z Ukrainy spędziły czas z dala od dramatów, przed którymi świat powinien je bezwzględnie chronić.  – mówi Anna Maria Żurek, COO Going

Sprawdź też
Gdzie się kryją zmysły?, Renata Piotrowska-Auffret z dziećmi, fot. Maurycy Stankiewicz

Przewodnik Going. prowadzony jest w języku polskim i ukraińskim. Redakcja serwisu na bieżąco wypełnia go salami zabaw, darmowymi zajęciami sportowymi, muzycznymi, plastycznymi czy językowymi, które przygotowane są specjalnie z myślą o najmłodszych obywatelach Ukrainy. W tworzeniu przewodnika może pomóc każdy. Wystarczy dodać wydarzenie wypełniając prosty formularz na stronie, a Going. zajmie się resztą. Pomóżmy razem Dzieciom z Ukrainy!

Atrakcje i zajęcia dla dzieci z Ukrainy

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone