Czytasz
Denaturov i Kacov, czyli rosyjscy generałowie jak Chłopaki z Baraków

Denaturov i Kacov, czyli rosyjscy generałowie jak Chłopaki z Baraków

Memosfera od kilku dni ma na celowniku generałów rosyjskich. Kim są Denaturov i Kacov?

Coraz więcej wskazuje na to, że poważne problemy rosyjskiej armii w wojnie w Ukrainie nie są zasłoną dymną Putina. Pojawiają się głosy, że pierwotny cel rosyjskiej inwazji staje się coraz mniej realny, jej tempo zgasło, a mieszkańcy Rosji w końcu wyraźniej pokazują swój sprzeciw wobec działań wojennych. Do tego wszystkiego codziennie słyszymy o absurdalnych akcjach, których ciężko nie uznać za fejki – jak historia Ukrainki likwidującej rosyjskiego drona… słoikiem z ogórkami.

Hurraoptymizm nie wydaje się jednak odpowiedni na tym etapie. Eksperci (m.in. Jarosław Strużyk) ostrzegają, że aktualna sytuacja też mieści się w scenariuszach Putina. Tak czy siak, niespodziewany opór naszych sąsiadów to fakt. Pozytywne informacje z ukraińskiego frontu nie pozostają bez echa w memternecie. Krążą po nim m.in. obrazki i filmiki pokazujące bohaterstwo Ukrainy (o czym pisałem ostatnio – ZOBACZ). Tym razem skupię się na drugiej stronie medalu – nieudolności Rosji. Jej uosobieniem stali się ostatnio rosyjscy generałowie: Denaturov i Kacov.

Denaturov i inni…

Zołotow został ochrzczony jako Denaturov, zaś Golloyev – Kacov . Ich memiarskie przydomki nawiązują oczywiście do stereotypu rosyjskiego alkoholizmu, który ma tutaj tłumaczyć niepowodzenia na froncie. Zresztą, co ja będę gadał, memów się nie tłumaczy 🥴

Sprawdź też
Bedoes - koncert finałowy

denaturov
denaturov
denaturov

Beka z generałów poszła w tym wypadku o krok dalej, niż śmieszne obrazki. Zostali oni poddani mash-upowi z innymi słynnymi alkoholikami – bohaterami Chłopaków z Baraków. Tak oto powstały Chłopaki z Baraków w wersji rosyjskiej.

Oczywiście pojawia się pytanie, czy na pewno powinniśmy robić memy z osób, które istotnie przyczyniają się do tragedii milionów osób na Ukrainie. Kwestia na pewno jest skomplikowana, a rękawice w tym temacie podjął na łamach Going. MORE Patryk Wojciechowski.

Nie tylko generał Kacov – czy powinniśmy się śmiać się z memów o wojnie na Ukrainie?

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone