Czytasz
Pierwsza kaseta w katalogu The Very Polish Cut Outs – DJ Duch zaprasza do Labiryntu Śmierci

Pierwsza kaseta w katalogu The Very Polish Cut Outs – DJ Duch zaprasza do Labiryntu Śmierci

Duch

Uwielbiacie Duchologię Olgi Drendy? Podziwiacie Krainę Grzybów Wiktora Striboga? To koniecznie odpalcie Labirynt Śmierci, który zbudował DJ Duch.

Najntisowa muzyka z bloku wschodniego? Jeśli chcecie poznać jej tajniki, DJ Duch Wam w tym pomoże. Jego najnowsze wydawnictwo to kaseta Labirynt Śmierci wydana w formie mikstejpu i zawierająca utwory nagrane w Polsce w latach 1989-1999. Będzie to pierwsza kaseta w katalogu znanej i lubianej wytwórni The Very Polish Cut Outs, wydającej muzykę i nowe wersje starych przebojów w wykonaniu takich artystów, jak m.in. Pejzaż, Tamten, Holiday80, Bisti czy Daniel Drumz.

Labirynt Śmierci to „świadectwo dźwiękowego pejzażu epoki transformacji ustrojowej, dzikiego, raczkującego wówczas kapitalizmu i związanej z nim eksplozji „domowej” twórczości.” DJ Duch czerpie z ikonicznych dla lat 90. pirackich produkcji, kaset audio i VHS, które często posiadały dziwaczne, ręcznie malowane okładki, których stylistyka była, delikatnie mówiąc, odmienna i wyróżniająca się. Artysta wziął pod lupę rodzime próby przełożenia na nasz język i kulturę muzycznych nurtów, takich jak m.in. hip-hop, house, techno, italo disco czy w ogóle szeroko pojęta muzyki elektroniczna.

CHCESZ POTAŃCZYĆ? SPRAWDŹ NASZĄ TANECZNĄ SELEKCJĘ!

DJ Duch


Za oprawę wizualną kasety odpowiada Kornel Nurzyński, który oddaje klimat epoki pełnej fascynacji horrorami klasy B, tanią literaturą grozy i doniesieniami o „rękach, które leczą”. Jak już wspominaliśmy na początku – ten muzyczny projekt nawiązuje do „Duchologii” Olgi Drendy, „Krainy Grzybów” Wiktora Striboga i „zabiera słuchacza w nostalgiczną podróż do lat 90. ale przede wszystkim rzuca nowe światło na zapomnianą dziś i niedocenioną dotychczas muzykę tamtego okresu.”

Ostatnie sztuki kasety są dostępne w pre-orderze W TYM MIEJSCU.

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.