Czytasz
Domówka: 5 pytań do Dziarmy

Domówka: 5 pytań do Dziarmy

Siedzimy w domach, oglądamy filmy, seriale i czytamy książki. Dużo pracujemy w opcji zdalnej, a w wolnym czasie chętnie sięgamy po live streamy, koncerty prosto z czyjegoś pokoju, czy sesje jogi.

Postanowiliśmy, że w cyklu Domówka będziemy pytać artystów, ludzi kultury i kreatywnych o to, jak sobie radzą z obecną sytuacją, jak zmieniła ich tryb życia, w jaki sposób możemy okazywać wsparcie tym, których sytuacja zawodowa się pogorszyła. Kolejnym gościem naszego cyklu jest Dziarma, jedna z nielicznych raperek na zdominowanej przez mężczyzn rodzimej scenie hip-hopowej. Jej świeże, łączące trap, hip-hop i elektronikę utwory mamy nadzieję usłyszeć w tym roku w ramach ogólnopolskiej trasy Block Party x Łomża.

Jak wygląda obecnie twój plan dnia?

Obecnie wstaję, robię kawę, myję naczynia, potem prysznic i zaczynam przeszkadzanie sąsiadom czyli… śpiewanie. Najczęściej odpalam losowe beaty na YoTtube i wymyślam refreny w nieskończoność. Wszystkie pomysły zachowuje na dyktafonie, a teksty w notatkach. Oglądam reality TV i Seks w wielkim mieście – po raz 40-ty wszystkie sezony. Sprzątam, tańczę, śpiewam. To robię cały dzień. 

Jest jakieś zajęcie, na które wcześniej brakowało czasu, a teraz możesz się mu poświęcić?

Dużo sprzątam – myje fugi szczoteczką itp. Oddaję się przyjemności kontroli nad całym moim mieszkaniem. Znam już każdy kąt… wszystko jest posegregowane. W domu panuje harmonia. Idealny klimat dla fanatyczki sprzątania i control freaka.

Czy siedzenie w domu wpływa w jakiś sposób na twoją kreatywność?

Bywa różnie. Mam momenty, że brakuje mi motywacji, ale mam też takie dni, że chce mi się robić więcej niż zwykle. Samodyscyplina to klucz do przetrwania w tych czasach.

Czy planujesz koncertowy stream live? Jeśli tak – kiedy, jeśli nie – dlaczego?

Live może nie, ale wrzucam dużo śpiewanych filmików na stories lub na mój feed na IG (@dziarmadziarma). Chcę mieć ciągły kontakt z odbiorcami, szczególnie w tak trudnych dla nas wszystkich chwilach. 

W jaki sposób powinniśmy teraz wspierać artystów?

Na pewno kupując muzykę z legalnych źródeł. Wielu artystów będzie teraz odczuwać kryzys związany z odwołanymi koncertami. Ja nadal wierzę, że moje koncerty się odbędą. Musimy mieć wszyscy nadzieję, że to niedługo się skończy. Nie oddawajcie biletów na koncerty. Siedźcie w domu, a niedługo wszystko wróci do normy. Wspierajmy siebie i wszystkich, przestrzegajmy kwarantanny.

Rekomendacje kulturalne na czas social distancing:

Do oglądania:

Delikatesy reż. Jean-Pierre Jeunet, Marc Caro

Hot Tub Time Machine reż. Steve Pink

Seks w wielkim mieście (TV)

Wilfred (TV)

Do słuchania:

BANKS – III

Headie One, Fred again – GANG

Princess Nokia – Everything is Beautiful

Princess Nokia – Everything Sucks 

Sprawdź też
Brutaż BAS wychodź odpowiedzialnie kluby imprezy Jasna Smolna 16 postulatów koronawirus pandemia

Pamiętajcie, że profilaktyka, higiena i przestrzeganie zasad w kontaktach międzyludzkich to teraz bardzo istotne sprawy. Poniżej przeklejamy Wam ważną informację:

– często i dokładnie myj ręce, używając mydła i wody

– kiedy kaszlesz lub kichasz, zakrywaj usta i nos – najlepiej chusteczką lub rękawem

– zachowaj co najmniej 1 metr odległości od osób, które kaszlą i kichają

– unikaj dużych zgromadzeń i skupisk ludzkich. Stosuj się do zaleceń i komunikatów dotyczących przeciwdziałania koronawirusowi

Jeśli masz objawy lub kontakt z osobą zakażoną, powiadom o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną pod numerem 800-190-590

Nie panikujcie, uważajcie!

Copyright © Going. 2020 • Wszelkie prawa zastrzeżone